Jak na účinné odstranění chloupků? Pomůže epilace

Odstranění chloupků z nohou, obličeje a dalších částí těla je mnohdy nekonečný proces, který se stále dokola opakuje. Z toho důvodu je potřeba vymyslet efektivní způsob epilace, který zvládnete v pohodlí domova, ale zároveň bude přinášet potřebné výsledky. A s tím vám může pomoci následující článek.

Odstranění chloupků z různých oblastí

Obecně je odstranění chloupků proces, který se opakuje v určitých intervalech. Liší se podle toho, jak rychle vám ochlupení roste. Jiné nároky na odstranění také mají ženy a muži. Především ženy si totiž zakládají na dokonale hladké pokožce bez chloupků. A proto přichází na řadu nejrůznější techniky epilace a depilace. Pro účinné odstranění s více dlouhodobým účinkem může pomoci například ošetření laserem. Ten je však vhodný pouze pro majitele tmavě zbarvených chloupků. Takový zákrok je navíc i cenově náročnější a bývá nutné opakování.

Kvalitní epilátor

Pro odstranění chloupků v pohodlí domova může posloužit kvalitní epilátor. Ten může mít mnoho různých podob. Existují výkonné epilátory určené především na nohy, ale i menší a více citlivá zařízení, která se postarají o epilaci obličeje. Výběrem kvalitního přístroje se můžete chloupků zbavovat kdykoliv a při pravidelném opakování navíc bývá patrný i celkově menší růst chlupů v dané oblasti. Nezapomeňte také na zklidňující kosmetiku pro ošetření a zmírnění případného zarudnutí a poškození pokožky.

Citlivá epilace obličeje a jiných míst

Pro citlivější místa, kde není vhodné použití klasického epilačního přístroje, může být dobré vyzkoušet krémy, které dokážou chloupky šetrně odstranit. Jejich aplikace se doporučuje například na obličej. Nejdříve si však vyzkoušejte, že u vás tento způsob epilace nevyvolá žádnou alergickou reakci či jiné podráždění.