Jak nosit krajkové šaty stylově

Krajka- krásná a elegantní textilie, která se hodí téměř ke každé ženě a dokáže znásobit její půvab. Krajkové šaty mohou být opravdu nádherné, když víte, jak je nosit. Stejně tak ale mohou působit téměř až směšně, pokud je oblečete tyto elegantní dámské šaty bez promyšlení. V článku se proto pokusíme shrnout, jak vybrat a nosit krajkové šaty s noblesou.

Jednoduchá, sladká, kýčovitá, zlobivá, konzervativní, provokativní, trapná- všechna tato adjektiva se mohou pojit se stejnými krajkovými šaty v různých časech a na různých událostech. Je až ohromující, jak se může prezentovat jedna látka. Ale to je přesně to, co dělá správnou volbu krajky a krajkových šatů obtížné. Přinášíme proto několik tipů pro volbu těch správných šatů z krajky.

Tip # 1 – Výběr barvy

Pokud se díváme na krajku tradičním pohledem, máme tendence si ji představovat v základních neutrálních barvách, jako jsou bílá, slonová kost, krémová a černá. Zatímco tyto klasické barvy mohou být vhodné pro většinu příležitostí, jasné a výrazné barvy Vám zajistí mladistvý a odlišný vzhled. Na barvy není prakticky žádný limit- vybírejte dle osobního vkusu a barvy Vaší pleti.

Tip # 2 – Střih šatů dle postavy

Spousta lidí si stále není vědoma, že krajka dokáže velmi dobře zvýraznit křivky Vašeho těla, což může komplikovat výběr šatů, ale též přinášet ovoce. Proto krajkové šaty pečlivě vybírejte tak, aby seděly křivkám Vašeho těla a pracovaly pro Vás. Ujistěte se, že šaty vhodně doplní a zvýrazní Vaše přednosti, ale též v ideálním případě dokážou skrýt případné menší nedostatky.

Tip # 3 – Zbytečně nekomplikujte

Téměř každá celebrita může krajkovým šatům poděkovat za status módní divy. Ale málokdo dokázal tyto šaty nosit s takovou noblesou jako vévodkyně z Cambridge. Ona často vybírala pro nejrůznější příležitosti právě krajkové šaty, ale vždy volila zcela jednoduchou hlavní siluetu. Krajka má totiž vlastní sex-appeal, který může být zcela zničen zbytečnou komplikovaností šatů samotných i zvolených doplňků. Volte tudíž jednoduché střihy šatů, stejně tak jako doplňky k nim.

Foto: a-moda.cz

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]