Jak postavit draka

Ačkoli pouštění draků patří spíše k podzimním aktivitám, i teď s přicházejícím jarem mnoho lidí přemýšlí nad otázkou, jak postavit draka.

Pokud máte děti, pak jistě i vy vymýšlíte nejrůznější aktivity a možnosti, jak vaše ratolesti zabavit a jak s nimi trávit čas – pouštění draků je ideální příležitost, která – jak je známo – baví nejen děti, ale i jejich rodiče. Zajít do obchodu a koupit si jednoho z mnoha draků, které jsou volně k dostání, je sice velmi pohodlné a jednoduché, ovšem výroba vlastního draka je jen další příležitost k tomu, jak trávit čas s dětmi, společně něco vytvořit a daleko více si tak tuto aktivitu užít. Přinášíme vám snadný návod, jak postavit draka – nechte se jím inspirovat!

Pouštění draků s pohledem do historie

Historie pouštění draků sahá do Číny a to až do 4. století před naším letopočtem, kde byli draci původně používáni jako spojení mezi bohy a lidmi. Jejich úkolem bylo zahánět blížící se bouře a zastrašit nepřítele. Postupem času – konkrétně v 19. století – bylo používání draků různorodé: například pan Polock patentoval kočár tažený draky, jež údaje dokázal naráz uvést až 5 lidí, Benjamin Franklin draky používal k pokusům s elektřinou a o několik let později i meteorologové našli v dracích zalíbení a pozorovali díky nim počasí ve velkých výškách.

Rozlišení draků

Není drak jako drak. Draci se od sebe navzájem liší nejen způsobem výroby, ale i vzhledem, velikostí, typem či použitým materiálem. Podle tvaru se draci rozlišují na plošné a krabicové a podle využití je dále dělíme na rekreační a závodní. Mezi nejznámější tvary plošných draků patří kosočtverec a trojúhelník.

Jak postavit draka – návod na výrobu

Chcete dětem udělat radost a postavit s nimi draka, kterého následně budete moci společnými silami pustit do oblak? Pak se vám jistě bude hodit náš návod na snadnou a poměrně i rychlou výrobu plošného draka, kterého si můžete dle vlastních přání a představ libovolně ozdobit – fantazii se meze opravdu nekladou!

Video: youtube.com

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]