Jak použít kondicionér?

Jak použít kondicionér?
Fotografie: PxHere

Kondicionér je běžnou součástí kosmetické výbavy, v koupelně byste ho měli mít i vy. Rozhodně nejde o žádnou ženskou pomůcku, používat by ho měli i muži. A to nejlépe při každém umývání.

Spousta lidí si myslí, že šampon stačí. Jenže nestačí. Tedy aspoň v případě, že chcete mít zdravé, silné a lesklé vlasy plné života. O ty je třeba pečovat.

Proč je důležité používat kondicionér?

Úkolem šamponu je umýt vlasy a pokožku. Za tímto účelem si šampon povrch vlasu otevře, aby se dostal ke všem nečistotám. Bohužel ho už neuzavírá. Kdo tedy používá pouze šampon, tomu zůstává povrch vlasu otevřený a střapatý. Až kondicionér ho dokáže opět uzavřít, tím pádem uhladit. Zřejmě víte, že po použití kondicionéru jsou vlasy hladší – přesně proto, že se jejich povrch zase uzavře.

Jak používat kondicionér?

Vlasy nejdříve umyjte šamponem, jak jste zvyklí. Ve chvíli, kdy je šampon vymytý, přichází čas na kondicionér. Kondicionér se aplikuje zejména do délek. Vlas je vyživován zhruba do 10 cm od pokožky hlavy, délky je třeba vyživovat uměle, tedy formou masek, zábalů a kondicionérů. Naopak není třeba dávat kondicionér na pokožku hlavy a ke konečkům, tam by pouze ucpal vlasové váčky a zpomalil růst vlasů.

Kondicionér nemusíte nechávat působit, stačí ho tedy nanést a hned smýt jako šampon. Případně existují i bezoplachové kondicionéry, které se nemusí smývat. Ty se ovšem mají používat pouze jako doplněk klasických kondicionérů, nenahrazují je.

Základem je najít vyhovující kondicionér

Ne každá vlasová kosmetika sedne každému. Po kondicionéru by vlasy měly být lesklé, hebké a snadno rozčesatelné. Jsou-li spíš suché, sáhněte po jiném výrobku. Vyrábí se jich celá řada, speciálně pro suché, barvené, dlouhé či jiné vlasy. Někdy chvíli trvá, než najdete ten pravý, avšak věřte, že jakmile se to povede, rozdíl bude vidět.