Jak prodat nemovitost bez realitní kanceláře? Využijte CINCINK

Pokud jste se rozhodli prodat svou nemovitost, ať už se jedná o byt, dům, nebo pozemek, první fázi máte za sebou. I samotné rozhodnutí je totiž velice těžké, protože se pojednává o poměrně velkou věc, pro někoho jeden z hlavních životních kroků.

V současné době existují dvě možnosti, jak na prodej bytu či jiného objektu. V první řadě můžete využít služeb realitní kanceláře, ovšem počítejte s placením nemalé provize. Chcete ušetřit? V takovém případě se pusťte do prodeje na vlastní pěst. Inzertní portály jsou dostupné nejen realitním kancelářím, ale i soukromníkům, navíc se stačí seznámit s jednotlivými kroky a určitě neuděláte chybu.

Prezentace prodávané nemovitosti je důležitá

Připravte si prvně nemovitost k nafocení, takže ukliďte všechny místnosti, zbavte se přebytečných věcí a harampádí. Poté přikročte k samotné realizaci záznamu. Jestliže však nemáte zkušenosti s focením, vyplatí se investovat do profesionálního fotografa, protože dokáže zachytit interiér i exteriér tak, jak vy ne.

Podceňovat byste neměli ani samotný text, který by měl odpovídat na základní otázky. Vůbec nemáte ponětí, co do inzerátu zahrnout? Opět existují lidé, kteří se psaní textů věnují, přičemž tato služba není nikterak drahá. Vyjde na pár stovek.

Jestliže chcete, aby si potenciální zájemce udělal reálnou představu o vaší nemovitosti, je dobré mít také virtuální prohlídku. V rámci ní totiž uvidí i to, co na fotografiích není zachyceno. Pokud se zájemce projde virtuálně vaším bytem, dokáže lépe odhadnout, jestli by se mu takové dispoziční řešení líbilo, nebo nikoliv.

Další otázkou je, kam vložit inzerát. Bohužel, velké realitní portály nenabízí možnost vložit inzerát zdarma, takže většinou jde o zpoplatněnou položku.

Jakmile najdete skutečného zájemce o váš objekt, využijte právní služby, neboť právníci vám pomohou se smlouvami a poradí vám také se všemi potřebnými úkony. Vyhnete se tak případným problémům.

Zapomenout ještě nesmíme na daň z prodeje nemovitosti. Už nemusíte jako prodávající platit 4 % z kupní ceny, protože tato povinnost přešla před několika lety na kupujícího. Momentálně se jedná o takzvanou daň z nabytí nemovitosti.

CINCINK – férový realitní portál s inzercí zdarma

Prodejem nemovitosti vás provede férový realitní portál CINCINK, jenž je pod záštitou a garancí Komerční banky. Je to startup, jenž na jednom místě poskytuje všechny potřebné služby, které využívají prodávající i kupující.

Obrovskou výhodou je, že CINCINK umožňuje vložit inzerát zdarma, a to jak prodávajícímu, tak klidně i kupujícímu či realitní kanceláři. Skrze webovou stránku si objednáte vše od profesionálního nafocení bytu přes právní služby až po daňové poradenství.