Jak si sbalit na dovolenou bez toho, abyste se museli strachovat o své věci?

Zdroj fotografie: Depositphotos

Každoroční dovolená je nejoblíbenějším obdobím roku pro všechny prací povinné osoby. Než se však vydáte vstříc relaxu, musíte zařídit celou řadu stresujících povinností. Jednou z těch nejpalčivějších je shánění kufrů a balení oblečení. Jak na to?

Spolehlivé zavazadlo

Volba správného cestovního zavazadla není důležitá jen z hlediska maximálních rozměrů na letištích. Spolehlivý kufr je totiž alfou i omegou každé dovolené, ať už se chystáte na libovolné místo. Podle čeho jej vybírat a kde seženete kvalitní kusy?

Nechcete-li se tahat s desítkami kilogramů zátěže, určitě se zaměřte hlavně na cestovní kufry na kolečkách. Myslete na fakt, že kvalitní zavazadlo vám bude sloužit klidně i desítky let, a přesně proto se nesnažte zbytečně ušetřit. Opravdu spolehlivé kusy přitom koupíte za ceny okolo tisíce korun.

Malé i velké

Řešíte spolehlivý cestovní kufr? Pak si nenechte ujít především značku Pretty Up, která představuje jakýsi zlatý střed ceny a kvality. Daný výrobce dodává malé varianty s objemem přibližně 33 litrů, střední s objemem okolo 54 litrů a velká zavazadla s kapacitou cca 84 litrů.

Ověřenou klasikou jsou produkty z textilu, které zvládnou při nízké hmotnosti unést poměrně vysoké množství kilogramů. Náročnější dovolenkáři ocení spíše odolný ABS plast, jenž je trochu dražší, ale zase unese více. A náš tip? Pořiďte si variantu se zámečkem.

V dnešní době se kufry kupují jedině online. Oblíbeným e-shopem pro tyto účely je například Banquet-shop.cz, kde najdete desítky druhů značkových zavazadel za ceny okolo pouhého tisíce korun. Nebudete přitom vybírat naslepo, jelikož po rozkliknutí každého z produktů se před vámi objeví podrobný výčet jeho vlastností, použitých materiálů i různých použitých vychytávek.