Jak si vyrobit dekorační koš z obyčejného plastového

S pomocí obyčejného plastového koše je možné si vyrobit krásný dekorační koš nejen na prádlo, ale cokoliv jiného. Buď si můžete koupit provázek na omotávání koše rovnou v klubíčku, nebo vymyslet jiný způsob. Těch je samozřejmě opět celá řada.

Můžete nastříhat na proužky a zlikvidovat vaše staré trička, kalhoty či tepláky. Takto nastříhané a k sobě sešité proužky si nachystat do klubíček, aby se vám lépe pracovalo. S pomocí tavné pistole pak omotávat kolem plastového koše a vždy v určitých bodech přilepit. Využít můžete dokonce staré vlněné svetry, které vypáráte a použijete z nich vlnu. Osobně se mi osvědčilo nejdříve uháčkovat řetízek a tento pak omotávat. Samotná vlna je příliš tenká a strávili byste u omotávání své mládí. Velmi dobře však vypadá koš omotaný sisálovým provázkem, který dostanete koupit v různém barevném provedení. Další možnost, jak změnit obyčejný plastový koš v nevšední, je ušít na něj obleček. Opět si můžete vyhrát s fantazií. Potah lze vyrobit ze zbytků látky sešitých k sobě nebo z jednoho kusu látky.

Pelíšek pro mazlíky

Z plastového koše na prádlo lze vytvořit hezký pelíšek pro vaše domácí mazlíčky. Ať už máte pejska nebo kočičku. Já jsem natrhala na proužky staré povlečení a z něj pak háčkem č. 8 uháčkovala oválný potah, jehož převislé okraje jsem kolem plastového koše na prádlo stáhla do mašle. Zvládnout se to dá během dvou – tří večerů. Dovnitř jsem jí samozřejmě ušila polštářek, aby naše veličenstvo leželo na měkoučkém.

A ještě něco pro kutily

Pokud máte na chalupě trochu zbytečného pletiva a chuť něco kutit, můžete si vyrobit koš na prádlo sami. Stačí dřevěné kolečko, ke kterému přichytíte pletivo. To ohnete pomocí kleští a přichytíte na spodní straně. Celý tento proces si můžete značně ulehčit tím, že si pořídíte hotový kulatý podstavec pro květináč a kolem něj vytvoříte konstrukci. Na tu si pak zhotovíte látkový potah. Nebo se můžete rozhodnout pro metodu popisovanou výše a koš jednoduše omotat provázkem a přichytit pomocí tavné pistole.

Obrázek: FreeDigitalPhotos