Vyrobte si originální stojan na květináč. Není to nic složitého!

Vyrobit si stojánek na květináč není nic složitého. Je pravda, že to spolkne něco z vašeho času, ale to přeci každý koníček. Při činnostech, které děláme rádi, čas letí, jako o závod a nevnímáme hodiny.

K výrobě trakářku, který může sloužit na cokoliv (představím vám hned dvě možnosti) budete potřebovat lepidlo, asi dvoje noviny nebo staré časopisy či letáky, barvy, štětec, kus drátku a špejle. Snad jsem na nic důležitého nezapomněla. Pomocí špejle si z novin nachystáte ruličky – jak najdete na internetu.

A jde se na věc

Jakmile máte dostatek ruliček, vytvoříte jedno velké spirálové kolečko, jako dno květináče. Pokud budete chtít hranatý tvar – vytvoříte jej prostě hranatý tím, že nahradíte spirálové kolečko slepením již připravených koleček 4×3. Poté lepíte kolečka po obvodu jedno vedle druhého a tímto vytvoříte několik řad nad sebou. Záleží, jak hluboký chcete, aby trakářek byl.  Já k lepení používám tavnou pistoli, abych nemusela dlouho čekat, než lepidlo uschne. Ale lze použít stejně dobře i oboustrannou lepicí pásku. Kola od trakaře  provléknu papírovou ruličkou, do které nasunu buď špejli, nebo drátek, pro vyztužení a upevním na spodní část. Stejně tak rukojeti, aby držely tvar. Na spodní stranu pak vystřihnu plát novin na začištění a zpevnění. Ten přilepím klasickým lepidlem. Obstřihnu do tvaru a počkám, až lepidlo uschne.

sada na stůlPřichází na řadu barvení

Teď můžete přejít na barvení. Pokud se vám zdá váš výrobek křehký, nic se nebojte. Po natření akrylovou barvou, se celý výrobek dostatečně zpevní. Můžete si podle obrázku všimnout, že u trakářku v bílé verzi jsem použila pouze jedno kolo. V zadní části jsem vytvořila opěrky. Inspiraci pro svůj první trakářek jsem našla na youtube – vkládám video. Jen s tím rozdílem, že jsem koš vyrobila z uvedených koleček, nikoliv pletením. Na videu je koš trakářku vyplétaný. Další výrobky jdou už pak samy od sebe, jako po másle 🙂 Bílý trakářek doplňuje sadu na jídelní stůl a veze rovnou pod nos, čokoládové bonbóny. Přeji hodně trpělivosti, bezva nápadů a krásných výrobků.