Jak uspořádat věci v dílně nebo ve skladu na kovovém regálu

V praktickém slova smyslu se regály často používají, jako pořadač knih nebo k uskladnění starých videí nebo her. Taky se z regálu může velmi rychle stát skladiště, když si nedáte pozor. Kam jinam byste mohli hodit staré a nepoužívané věci z vašeho mládí!

Kovové regály do dílny, svého skladu nebo kamkoliv jinam jsou opravdu užitečnými pomocníky. Uspořádání věcí je efektivní díky mnoha dalším faktorům jako jsou: barevné rozřazovače, šuplíky, bedny a bedýnky, štítky a další!

Styl může jít stranou

Je jasné, že když bude regál někde zavřený ve skladu, nikdo na něj neuvidí, takže na styl nemusíte hledět. Jenže i tak byste ho měli mít uklizený tak, abyste se v něm vyznali. Jak si tedy prakticky uspořádat svůj regál? Lehce, začněte nejprve od větších předmětů (vázy, koše, sošky – a jiná umělecká díla) a dejte je do zadní části polic. K nim pak dejte menší kousky a pomalu je s rozumem vrstvěte před vyšší předměty, tak, abyste na vše viděli. 

Pokud si sem přinesete i literaturu, přemýšlejte nad tím, jak ji sem uložíte. Dáte knihy od stejného autora k sobě, nebo dáte spíše přednost abecednímu uspořádání názvů? Anebo je sloučíte v rámci oboru? Je to spousta otázek, ale každému vyhovuje jiný styl. Samozřejmě, když máte mangy nebo jiné fantasy knihy a knihy pro volné čtení, pak je jasné, že je dáte k sobě podle posloupností dílů a jména autora!

A když už jsme u knih, tak přemýšlejte, jakým způsobem je uložíte na samotné police. Navršíte je na sebe, postavíte vedle sebe a nad sebe? U těchto otázek zvažte i možnost vzniku plísní a vlhkosti, která knihy znehodnocuje. Takže pokud chcete knihy uložit a používat je časem dál, zbavte se vlhkosti v místnosti!

Kovový regál do dílny můžete vyměnit i za dřevěný, ale ten je potřeba udržovat – například natřít jej lakem, aby dřevo nehnilo. Takže pokud jste fanouškem tohoto sortimentu, budete se muset navíc naučit řešit pravidelnou údržbu!