Jak užitečně využít ruličky z toaletního papíru?

Zejména dětské ručičky ocení tvořivou činnost s tímto všem dobře známým komponentem. Zabavte sebe i své ratolesti během propršených dní.

Přečtěte si několik tipů na nápadité využití ruliček, které se vám dost možná nenápadně kupí vedle záchoda. Ruliček od toaletního papíru se v každé domácnosti vyhodí týdně hned několik. Věděli jste ale, že mohou být skvělým pomocníkem při vytváření nápaditých výrobků?

Co všechno lze z ruliček od toaletního papíru vyrobit?

Z ruliček od toaletního papíru můžete vytvořit organizátory, krabičky na dárky i dekorace do dětského pokoje. Pokud chcete zabavit děti doma i ve školce, postačí vám jen málo: pár ruliček, barevné papíry, lepidlo a nůžky. Děti ale ocení i nalepovací očička nebo další papírenské potřeby, kterými doladí své výrobky do posledního detailu. Jak tedy na to?

Krabičky na dárky

Obvykle až v okamžik, kdy chceme zabalit dárek pro blízkého, zjistíme, že doma nenacházíme vhodné balení. Ruličku od toaletního papíru má ale doma snad každý. Tu totiž stačí z každé strany vmáčknout dovnitř. Do prostoru uvnitř ale nejdřív uložíte drobný dárek. Krabičku můžete ještě předtím polepit balícím papírem nebo ponechat v původním stavu a ozdobit mašlemi, razítky nebo jinými vychytávky k perfektnímu zabalení dárku pro kamarádku, přítele nebo maminku. Taková krabička bude tak akorát veliká například na šperk.

Organizér na šperky i gumičky

S ruličkami nemusíte dál nijak speciálně zacházet, aby z nich vznikly praktické držáky na náramky či gumičky. Bude stačit si podle svých představ vybrat balící papír, kterým ruličkami polepíte. Službu prokáží i samolepící pásky, kterými ruličku také hravě ozdobíte. Na ruličky pak snadno navléknete náramky a gumičky nebo na její okraje připnete sponky. Pokud se dětem podaří slepit ruličky k sobě, může vzniknout třeba originální housenka. Do takových ruliček se pak snadno uloží třeba pastelky nebo fixy.

Jarní dekorace, které ocení nejen děti

Ruličky od toaletního papíru budou skvělým pomocníkem při výrobě sezónních dekorací. Blížící se jaro jakoby volalo po velikonoční výzdobě, jejíž výroba bude děti zaručeně bavit. Postačí vám k tomu barevný papír a již zmíněná nalepovací očička. K výrobě velikonočního zajíčka použijete šedivý papír, na ouška růžovou barvu a černým papírem (nebo fixem) přidáte fousky. Pokud nemáte nalepovací očička, nevadí, bude stačit je nakreslit. Z poloviny ruličky, kterou polepíte žlutým papírem, vznikne třeba roztomilé kuřátko. V zimě mohou děti podobným způsobem vyrobit sněhuláka nebo jiné vánoční dekorace. Fantazii se totiž meze nekladou.

Ruličková vyšší dívčí

Pro zvídavé děti bude hračkou výroba vlastního kaleidoskopu. Na jeho vytvoření budete potřebovat pár konfet nebo nastřihaných kousků papíru a další papír na obalení ruliček – to proto, aby vypadaly ruličky lépe. Dále také kousek potravinové fólie, lepidlo a nůžky.

A jak na to? Na konec ruličky připevníte fólii, na tu umístíte flitry, konfety nebo kousky papíru a přes ně přeložíte další vrstvu fólie. Ruličku dále upravíte podle představ a hurá – kaleidoskop je na světě.

Z ruliček od toaletního papíru je možné vytvořit spousta dalších zajímavých výrobků. Proto se nebojte dětem nechat volnou ruku a možná budete překvapeni tím, jaký výrobek vznikne.

Organizéry nebo stojánky mohou být ale skvělým pomocníkem i pro dospělé. Ruličky si zkrátka najdou vždy své uplatnění a tak je někdy škoda je poslat hned do kontejneru na papír.