Jak vybrat správný šicí stroj, abyste nebyli nakonec zklamaní?

Pokud jste se rozhodli věnovat se ve volném čase třeba šití, potom se bez vhodného pomocníka rozhodně neobejdete. Vybrat správný šicí stroj je ale tvrdý oříšek, a proto se vyplatí postupovat podle několika základních rad. Uvědomte si, že většinou je šicí stroj na celý život, tudíž byste na něm šetřit rozhodně neměli, ba naopak je lepší investovat do kvalitního stroje, který vás nezklame za žádné situace.

Sehnat se dají šicí stroje běžně i v obchodních domech a supermarketech. Většinou lákají na atraktivní pořizovací cenu, ovšem kvalita bývá často trýznivá. Spíše se obraťte na specializované prodejny, které mechanickým a elektronickým šicím strojům jednoznačně rozumí.

Šicí stroje se rozdělují na několik kategorií

Překvapí vás pravděpodobně, že neexistuje pouze šicí stroj jako takový, který by byl univerzální ve všech ohledech. Uvědomit si tedy musíte, k jakému účelu si stroj pořizujete, protože podle toho sáhnete po vhodné kategorii. Šicí stroje se tedy rozdělují na mechanické šicí stroje, elektronické šicí stroje, šicí a vyšívací stroje a ještě overlocky.

Jak poznat kvalitní šicí stroj?

Všímejte si toho, z jakého materiálu je šicí stroj vyrobený. Ideální jsou kovové díly. Stejně tak byste neměli zapomenout na výkonný motor. Zaměřte se také na funkce, programy a výbavu. Určitě zvolte model, jenž má bohatou výbavu, protože ho potom využijete za každé situace.

Jednou z předních značek v daném sektoru je Brother. V nabídce jsou šicí stroje pro domácí šití i pro zdatné švadleny. Sehnat se dá kromě šicích strojů také řezací plotr, se kterým je skenování, řezání a kreslení mnohem jednodušší než kdy dřív. Předlohy tak nemusíte vyřezávat v počítači, pouze stačí nakreslit a vytisknout na papír, řezací plotr potom předlohu naskenuje.