Vzal z lesa starou pneumatiku a přivrtal k ní dřevěnou desku. Druhý den mu záviděli nejen sousedi

Fotografie: iStock

Pokud nevíte kam se starou pneumatikou, rozhodně ji nevyhazujte. Můžete si z ní připravit takto nádhernou stoličku do interiéru nebo na zahradu.

V dnešní době se internet množí skvělými nápady na výrobu různého nábytku pomocí vlastních sil a starých nepotřebných věcí. Jedná se o velmi efektivní způsob, jak ušetřit peníze za komerční verze, být kreativní a také efektivně zužitkovat materiál, který by jinak skončil na skládce. To samozřejmě platí i v případě použitých pneumatik, ze kterých si můžete vyrobit krásný stoleček pro mnoho použití. Hodí se jak do interiéru, tak i na vaší zahradu a jeho výroba vám nezabere téměř žádný čas.

Stolička pro mnoho využití

Katalogy specializovaných obchodů nabízejí stále krásnější zahradní nábytek, který však ne vždy stojí tolik peněz, za kolik bychom si ho představovali. Pokud i vy toužíte po něčem originálním, levném a co se bude hodit jak do vašeho interiéru, tak ven na zahradu, můžete si vyrobit nádhernou stoličku z recyklovaných předmětů. Bude vám k tomu stačit stará pneumatika a několik dalších věcí, které však pravděpodobně máte již u sebe doma.

Pro výrobu originální stoličky budete potřebovat především pevnou dřevěnou desku, silikonové lepidlo, lak, barvu, silný konopný provaz a samozřejmě také starou, použitou pneumatiku. Poté se můžete vrhnout do přípravy:

  • Ze všeho nejdřív očistěte pneumatiku a další potřebný materiál, který vypadá špinavě nebo zanedbaně. Potom z pevné dřevěné desky vyřízněte dva kulaté kousky, které by měli být stejně velké jako horní část pneumatiky.
  • Jakmile budete mít kulaté desky připravené, upevněte je na obě strany pneumatiky pomocí vhodných šroubů nebo silného lepidla. Ujistěte se, že drží opravdu dostatečně.
  • Nyní naneste doprostřed dřevěné desky lepidlo a připevněte v tomto místě konec silného konopného provazu. Ten následně začněte pevně zabalovat do tvaru spirály, abyste zcela pneumatiku zakryli a vytvořili tak dokonalý design nábytku. Dbejte však na to, abyste ji omotali pevně a provázky byli přesně vedle sebe. Také nezapomeňte používat neustále lepidlo.
  • Nakonec váš výtvor natřete barvou, která se hodí k vašemu okolí a do spod přišroubujte čtyři gumové nožičky, které stoličku udrží na jakémkoliv místě na vaší zahradě. A máte hotovo!

Pokud vám nebylo během návodu něco jasné, můžete se podívat níže na přesný video-návod, kde je vše vysvětleno od začátku do konce.

Zdroj: Abril