Vánoce jsou za rohem. Naučte se balit dárky rychle a úhledně jako profesionál

Fotografie: Getty Images

Možná si myslíte, že vybrat dokonalý vánoční dárek je nejtěžší část svátků. To platí, dokud nevyhrabete veškerý balicí papír a stuhu ze skříně a pak uvědomíte, že nevíte, jak dárek zabalit. Alespoň ne správně. Abyste se této situaci vyhnuli, možná se uchylujete k použití dárkových košů nebo dárkových tašek. Přestože se jedná o osvědčené způsoby, jak věnovat dárek, který vypadá hezky, naučit se zabalit dárek je ve skutečnosti snadné a s trochou praxe i rychlé.

Abychom se naučili, jak zabalit dárek jako profesionál, využili jsme znalosti expertky na balení dárků Belle Wesel. Postupujte podle jednoduchých kroků od Belle a budete na cestě k zabalení čehokoli od drobných dárků po větší vánoční dárky. Připravte se na Vánoce a nebudete se muset už nikdy obávat balení dárků a budete také schopni zabalit všechny dárky na poslední chvíli.

Co budete potřebovat

Chcete-li svému balíčku přidat osobitost, doporučujeme vám být kreativní při výběru pásky. Dokonce můžete zvlnit tradiční stuhu, aby byl vzhled ještě zábavnější. Je to tak mnohem jednodušší zabalit něco čtvercový nebo obdélníkový objekt. Udělejte si laskavost a zabalte svůj dárek do krabice. Navíc nebude rodině hned jasné, co se uvnitř skrývá.

Důležité pravidlo pro výběr balicího papíru? Čím silnější, tím lepší. Chcete-li usnadnit proces ořezávání, podívejte se na roli se vzorem mřížky na zadní straně. Ostré nůžky s pohodlným držadlem je klíčové, pokud máte hromadu dárku na zabalení. Pokud budou tupé nebo se vám budou nešikovně držet, bude pro vás balení jednoduše utrpením.

Fotografie: Jesus Ayala / Studi D

Začínáme

V první řadě položte krabici lícem dolů na dárkové balení a papír přiložte k roli. Pomocí nůžek odřízněte papír podél jedné strany tak, aby zůstal dostatečně široký list k pokrytí obou stran krabice. Poté se můžete dát do překládání. Když stojíte na stejné straně stolu jako role, vytáhněte papír napjatý nahoru a přes druhý konec krabice. Přilepte oboustrannou páskou a palcem a ukazováčkem zmačkejte papír podél okraje krabice.

Fotografie: Jesus Ayala / Studi D

Střední část je nejtěžší

Rozbalte druhý konec papíru a doveďte ho na již zabalený konec. Vystřihněte papír z role a ponechte převis asi na jeden palec. Přeložte ten palec dolů a ohněte podél záhybu. Přilepte pomocí oboustranné pásky. Nyní je čas zajímat se o jeden z otevřených konců krabice. Zatlačte strany papíru dovnitř a vytvořte čtyři strany pod úhlem 45 stupňů, poté je ohněte podél stran.

Fotografie: Jesus Ayala / Studi D

Sklopte horní část. Proveďte ostrý záhyb podél horní části rámečku a poté znovu záhyb tam, kde se papír setkává se spodním okrajem rámečku. Ořízněte papír podél spodního záhybu. Následujte tvar krabice.

Přeložte pod přebytečný papír na spodní stranu tak, aby dokonale odpovídal horní části krabice. Na spodní stranu nalepte oboustrannou pásku, poté ji přeložte přes horní stranu a přilepte. Stejný postup opakujte i na druhé otevřené straně krabice.

Fotografie: Jesus Ayala / Studi D

Finální úpravy

Zabalenou krabici položte lícem dolů na pásku (přibližně pětkrát delší než krabice). Vytáhněte konce pásky nahoru a přiveďte pravý konec přes levý. Vytáhněte šířku, aby se křížily. Otočte krabici. Měli byste mít dva konce pásky přibližně stejné délky. Provlečte každý konec pod stuhou již na místě. Nakonec na stuze udělejte dvojitý uzel a poté jednoduchou mašli. Pomocí prstů hezky vytvarujte krásná očka.

Fotografie: Jesus Ayala / Studi D

Sevřete konce stuhy podélně a vyřízněte je pod úhlem 45 stupňů, abyste vytvořili vidlicové konce, které se na stuhách často dělají. A máte vše zabaleno! Poté, co zvládnete svůj první balíček, zbytek už bude hračka. Vaši milovaní budou zaručeně ohromeni vašimi balicími schopnostmi, dovednostmi a jistě ocení i čas, který jste nad balením jejich dárku strávili.

Fotografie: Jesus Ayala / Studi D

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]