Vánoce pomalu klepou na dveře

Vánoce mají být svátky klidu a především odpočinku. To platí hlavně pro ty, kteří neplaší na poslední chvíli s nákupem dárků, ale hezky si vše rozplánují. Vánoce proběhnou v pohodě především tam, kde se uklízí i po zbytek roku a nejen na svátky. Kdo ví, že atmosféru vytvoří pohoda a nikoliv 350 druhů cukroví a pravou vánoční atmosféru zažijí lidé, kteří znají hodnotu dárku nikoliv jejich cenu. I sebemenší dárek, který je darovaný s láskou potěší a nemusí se nutně jednat o nákladnou záležitost. Vánoce je lépe trávit v okruhu milovaných osob a nikoliv pod tunou papírů a kartónů s průvanem v peněžence. Pokud ještě tápete, jakými dárečky potěšit své milované přinášíme vám pár tipů. Vánoce jsou za dveřmi a věřte, že ať vyberete to či ono, svůj účel to splní.

Dárek pro dědečka

Pokud je váš děda vášnivý rybář, bude to nejspíš něco z této oblasti. Každého však nemusí bavit sedět hodiny s prutem v ruce. Možná ho překvapíte brašnou na houby i originálním houbařským nožíkem. Možná ho šokujete balíčkem pivních speciálů? Rozhodně zapátrejte v paměti, čemu se dědeček rád věnuje. Třeba jezdí na kole do hospody za kamarády každý pátekpivo na partičku kanasty? Co takto balíček poslední záchrany pro cyklisty?

Dárek pro babičku

Ne každá babička sedí v křesle a štrýkuje. Pokud ano máte asi jasno, co jí koupíte. Dnešní babičky jsou však moderní a uvítají nové pomocníky do domácnosti nebo novou sadu na čaj či kávu, až jí navštíví sousedka. Určitě nepohrdne ani ručním mlýnkem na kávu, který jí připomene dobu jejího mládí a navíc ozdobí poličku.

Dárek pro maminku

Každá maminka je pracovitá, ustaraná a zaslouží si dárek, který vás na chvíli zaměstná u přemýšlení.  Ponožky nejspíš nebudou to pravé ořechové, i když je pravda, že v zimním období zahřejí. Co takhle nějakou šperkovnici, aby si měla kam ukládat prstýnky,zrcátko řetízek a náušnice? Nebo okrasné kosmetické zrcátko, které bude mít neustále u sebe v kabelce.

Dárek pro tatínka

Pokud tatínek zaspává do práce, hodil by se nový budík. Inspirovat vás může originální budík třeba ve stylu lokomotivy. Možná, že by potřeboval do kanceláře nové péro a krásný diář? Nebo že by dárkový box s kravatou, manžetovými knoflíčky a kapesníček. A dost možná, že je hlava rodiny bačkora a potřebuje teplé huňaté papuče a skleněný džbán na pivo s pípou.