Jak vyrobit vánoční dekoraci za pár korun? Poradíme!

Říkáte si, jak vyrobit vánoční dekoraci, díky které u vás doma zavládne ta pravá Vánocemi provoněná atmosféra? V takovém případě jste na správném místě! V dnešním článku si prozradíme několik tipů na výrobu vánoční dekorace, která vás nevyjde draho.

Chcete vědět, jak vyrobit vánoční dekoraci za pár korun? Pak si nenechte ujít následující řádky!

Vánoční stromeček z provázků

Neodmyslitelnou součástí Vánoc je vánoční stromeček, pod kterým v podvečer Štědrého dne Ježíšek nechá spoustu dárečků. Kromě klasického stromečku, který většina lidí zdobí buď večer před nebo ráno na Štědrý den, si můžete vyrobit i menší variantu. Tu lze umístit na stůl, okno nebo na poličku – zkrátka kam je libo.

Postup:

Na polystyrenový nebo papírový kužel natáhněte potravinářskou folii. Provázek libovolní barvy pomocí špendlíku zajistěte na špičce kuželu a poté jednoduše omotejte celý kužel. Motat můžete tak dlouho, dokud vám nedojde provázek nebo dokud nebudete spokojeni s hustotou. Následně provázek zafixujte pomocí tekutého lepidla, kterým potřete celý kužel. Až lepidlo uschne, stáhněte folii z kuželu a stromeček je na světě!

Zpívající panáčci z ruliček od toaletního papíru

Přemýšlíte, jak vyrobit vánoční dekoraci a neutratit za to balík peněz? Pak vsaďte na zpívající panáčky vyrobené z ruliček od toaletního papíru. Výroba vám nezabere moc času a určitě oceníte, že nepotřebujete ani příliš věcí. Bohatě si postačíte s ruličkami, barevným papírem, lepicí páskou, provázkem a starými ponožkami.

Postup:

Ruličku od toaletního papíru zabalte do libovolně barevného papíru a zastřihněte tak, aby papír nikde nepřečníval. Na světlý papír nakreslete obličejík a vystřihněte oválný tvar. Na papír můžete nakreslit noty, které s pomocí pásky přilepíte k rukavicím panáčka. Starou ponožku rozstřihněte a částí, kde je guma, natáhněte na ruličku. S pomocí provázku utáhněte, pod čepičku zastrčte kousek obličeje a máte hotovo.

Sněhové vločky z lepidla

Líbí se vám sněhové vločky a chcete si jimi ozdobit okna či cokoli jiného? Pak si je vyrobte s pomocí tekutého lepidla a třpytek. Výroba je snadná a zabere vám jen pár minutek!

Postup:

Připravte si šablonu sněhové vločky, na kterou umístěte pečicí papír. S pomocí tavné pistole a lepidla okopírujte tvar vločky. Nechte vločku zaschnout. Poté s pomocí další dávky lepidla znovu okopírujte tvar vločky a než lepidlo zaschne, posypte celou vločku třpytkami. Nechte zaschnout a máte nádhernou vánoční dekoraci.

Obrázek: pixabay, Video: youtube

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]