Netypické adventní kalendáře, aneb tak trochu jiné očekávání Štědrého dne!

Prosinec již začal a první adventní neděli máme také úspěšně za sebou. Co to znamená? Vánoce jsou opravdu za dveřmi! Do celoročně očekávaného Štědrého dne zbývá jen 20 dní. Tradičním znakem adventu potažmo i Vánoc jsou bezesporu adventní kalendáře, které převážně děti zkrátka milují. K čemu jsou? Inu pomáhají dětem odpočítávat onen dlouho očekávaný den, navíc každé okénko skrývá sladkou čokoládu. Není se proto čemu divit, že si děti Vánoce bez adventní kalendáře neumí představit. Ačkoli adventní kalendář začíná již 1.prosince, většina děti si na něho musí počkat až do příchodu čerta s Mikulášem. Proto nemáte-li ještě pro vaše nejmenší adventní kalendář plný sladkých dobrot koupený, zkuste to letos udělat tak trochu jinak…zkrátka netradičně!

Krabičky, ve kterých se schovává překvapení!

Chcete-li svým dětem připravit parádní překvapení, vyrobte jim vlastní adventní kalendář. Proč? Inu nejenže jim darujete kousek sebe, ale navíc překvapení děti milují…tak proč ne! Výborným nápadem je zavěšený adventní kalendář. Na jeho výrobu potřebujete 6 tenkých tyček, mašli či něco na ozdobu špičky a celkem 24 malých krabiček. A jaká je výhoda tohoto kalendáře? Inu možná se skrývá právě v onom překvapení! Do krabiček totiž můžete umístit prakticky cokoli – od sladkostí, přes bonbóny až po malé hračky.

Pro ty, kteří se nezaleknou šití

Máte kreativní dušičku a chcete, aby se to někde projevilo? Pak máte ideální příležitost dát vaší rodině patřičně najevo, jaký talent se ve vás skrývá! Navíc umíte-li s šicím strojem, nebo alespoň s jehlou a nití, máte o úžasné překvapení rozhodně postaráno. A co je potřeba k tomuto netypickému adventnímu kalendáři? Určitě nějaké to množství látek nejrůznějších barev, jehlu, niť (případně šicí stroj) a nějaké dobroty, které schováte do jednotlivých kasiček.

Když ruličky přebývají…

Toaletní papír máte doma jistě všichni. Součástí toaletního papíru jsou i ruličky, které většina lidí po zužitkování ihned vyhodí. A to je škoda, protože se dají skvěle využít i v případě výroby adventního kalendáře. Jedná se o opravdu rychlou variantu, která ale zároveň vypadá zajímavě. A co budete potřebovat? Dostatečné množství ruliček a barevný či balicí papír, podle toho, co se vám více líbí. Pak už jen stačí ruličko do papíru zabalit a dovnitř vložit něco na zub.

Fotografie: Advent Calendar Author: Christopher_Hawkins licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]