Posluchači očekávali rutinní vánoční představení. Na tento den však už nikdy nezapomenou

Mše
Fotografie: Pexels

„Carol of the Bells“ je krásná vánoční píseň, obzvlášť podání tohoto sboru. Původně vychází z ukrajinské lidové písně jménem „Shchedryk“, kterou napsal Mykola Leontovyč.

Koleda je známá svým specifickým čtyřnotovým motivem a byla přepracována a interpretována různými umělci a skupinami v různých stylech. Často se spojuje s vánočním obdobím a objevila se v mnoha filmech, televizních pořadech a reklamách. Text, který k ní byl později doplněn, vyzdvihuje radostné poselství a atmosféru vánočního období.

Melodie se nejprve opakuje, poté také stupňuje

Opakující se a stoupající melodie přidává k očekávání a vzrušení spojenému s vánočními svátky. Díky tomu se tato píseň stala populární, stala se tradičním maskotem vánočních svátků. Mimo jiné tuto koledu ztvárnil také Tabernacle Choir, renomovaný sbor sídlící v Salt Lake City. Jedná se o jeden z největších a nejuznávanějších sborů na světě.

Podle webu MadlyOdd „Carol of the Bells“ zachycuje podstatu svátečního období. Právě populární sbor ale dodal písni další kouzlo, které se bezesporu dotkne každého posluchače. Jejich ztvárnění písně je natolik originální, že vám nedovolí přestat píseň poslouchat. Hlasy jednotlivých členů sboru stoupají a klesají, díky tomu připomínají jemný zimní sníh a padající vločky.

Od tohoto dne ležel nejtalentovanější zpěvačce u nohou celý svět. Její výkon vám nažene husí kůži

Vánoční atmosféra i u vás doma

Záznam z tohoto vystoupení byl zveřejněn na síti YouTube, získal několik milionů zhlédnutí a stovky komentářů. Dojemná vánoční hymna dokáže okouzlit každého, i naprostého odpůrce vánočních svátků. Je neuvěřitelně, jak komplexně sbor při svém vystoupení působí a jen stěží si můžeme představit, jak dlouho museli píseň trénovat.

Nejedná se ale o jedinou možnost, jak si do našich domů nechat vklouznout trochu vánoční atmosféry. Vánoce jsou obecně spojovány s klidem, pohodou a láskou, a proto se často uchylujeme k tomu, že si tyto svátky připomínáme i v průběhu roku. Můžeme si je připomenout například tradičními filmy, kvíz o jednom z nich jsme v minulosti připravili pro čtenáře deníku SvětKreativity.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]