Nejlepší vánoční filmy, které musíte vidět

Vánoce se blíží, všude kolem nás můžete vidět vánoční výzdobu. Možná však máte Vánoce spojené hlavně se stresem kolem nákupu dárků, s uklízením a nemáte čas nasát tu pravou Vánoční atmosféru. Udělejte si chvilku čas a zkoukněte některý z těchto vánočních filmů. Uvidíte, že se začnete těšit!

České

Tři oříšky pro popelku

Jde možná o největší klasiku, která se každoročně vysílá už od roku 1973. Sice jde o spolupráci Československa a Německa, ale film zahrnujeme mezi ty české, a to hlavně proto, že hlavní hrdinkou je naše herečka Libuše Šafránková. Ta si nálepku Popelky od té doby nese všude s sebou.

Veselé Vánoce přejí chobotnice

Další česká vánoční klasika, kterou milují děti. Jde o pokračování dobrodružství Chobotnic z II. patra, o dobrodružství vymodelovaných chobotniček a Honzíka.

Zahraniční

Vánoční koleda

Možná jste četli ve škole známý příběh Charlese Dickense o muži, který byl až příliš lakomý. Také neměl rád Vánoce, a všem kolem sebe to dal vědět. I tak končí tento vánoční příběh šťastně. Film, který je animovaný a pochází z rukou režiséra Roberta Zemeckise, byste rozhodně měli vidět.

Sám doma

Kevin je hrdina Vánočních obrazovek už od roku 1990, kdy vyšel první díl. Druhý následoval o dva roky později. Pokud příběh Kevina neznáte, ve zkratce se zmíníme o nejdůležitějším – vždy je opravdu sám, ale to vůbec nevadí. Umí si poradit i s hledanými lupiči. I tyto příběhy končí šťastně – po vzoru šťastných a veselých Vánoc kolem nás.

Láska nebeská

Pro ženy přinášíme vyloženě romantický film, který je jako ostatní z tohoto článku spojený s Vánoci. Jde o romantickou komedii pocházející z Anglie. Film je o příbězích různých lidí, které se propletou právě na Štědrý den. Nečekaná vtipná, dramatická i romantická setkání dostanou každého.

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]