Jak zachránit své staré zažloutlé polštáře

Je to jen realita života: časem budou tuky z vašeho těla prosakovat do polštáře. To však nezmění skutečnost, že vybledlé a zažloutlé polštáře nejsou příliš atraktivní! Nemusíte truchlit nad svými polštáři a kupovat hned nové. My vám poradíme, jak jim vrátit vzhled.

Hledali jsme tak dlouho, až jsme objevili následující postup, který stojí za to vyzkoušet.

Jak bělit zažloutlé polštáře

Budeš potřebovat:

  • 1 šálek práškového pracího prostředku
  • 1 šálek práškového mycího prostředku
  • 1 šálek bělidla (nebo alternativa bělidla)
  • 1/2 šálku boraxu (koupíte v lékárně)


Nejprve zkontrolujte značku na polštáři a ujistěte se, že je omyvatelný. Většina bavlněných a syntetických polštářů lze bezpečně prát! Vyjměte pouzdro na polštář a chránič polštáře, pokud je k dispozici.

Krok 1 – Namáčení

Prvním krokem v procesu čištění je namočení polštářů do teplé vody. To poskytne čistícím prostředkům pomoc při rozpouštění těch tvrdých skvrn! Pokud se vám polštář vejde do pračky, můžete ho namočit přímo tam. Jinak použijte vanu nebo lavor.

Začněte tím, že přivedete velký hrnec vody do varu na varné desce. Přidejte prací prostředek, prací prostředek a borax do vroucí vody a míchejte, dokud se práškové složky nerozpustí. Můžete také nalít vodu do kbelíku a pak přidat suché přísady, pokud nechcete míchat čisticí přísady uvnitř hrnce na vaření.

Když se suché přísady rozpustí ve vodě, nalijte vodu do pračky (nebo kdekoli jste namočili polštáře) spolu s bělicím prostředkem. Pak nechte polštáře namočit ve vodě asi 30 minut. Měli byste také polštáře v polovině namáčení otočit, abyste se ujistili, že jsou plně nasycené.

Krok 2 – Praní

Po namočení spusťte praní polštáře v celém pracím cyklu. Pokud je to možné, vyberte možnost 2. máchání.

Krok 3 – Sušení

Nakonec je poslední, co zbývá udělat vysušení polštáře. Pokud máte polštáře plněné peřím, vložte je do sušičky na nastavení „peří“ nebo „vzduch“. Syntetické polštáře lze sušit na nízkém teple. Můžete přidat pár tenisových míčků nebo domácí kuličky do sušičky, kterými péřové polštáře krásně nadýcháte.