Jak značka Seiko změnila svět hodinek

Při vyhledávání dotazů na internetu k tomu, jaké koupit hodinky, vám v drtivé většině všichni odpoví, že značku Seiko. Proč Seiko vzbuzuje takové emoce? Proč je odpovědí na všechno?

Seiko změnilo svět hodinek jednou provždy

Značku založil pouhých 22letý podnikatel Kintaro Hattori, který se původně zabýval opravami hodin a hodinek v Japonsku. V roce 1892 založil první továrnu „Seikosha“ na výrobu hodin. Každá další fáze vývoje značky byla přinejmenším milníkem před konkurencí, a to jak z hlediska zavedených inovací, počtu vyrobených kopií, tak i kvality produktů. Druhým zakladatelem a hlavním inženýrem byl Hattoriho dlouholetý přítel Tsuruhiko Yoshikawa. V prvním období továrna zaměstnávala čtyřicet lidí a její produkce na konci roku 1893 byla již 23 700 kusů. Spokojen s pokrokem se Kintaro rozhodl udělat další důležitý krok ve vývoji své společnosti a začal pracovat na vytvoření kapesních hodinek. Postupně začali vyrábět vlastní části hodinek, kdy v roce 1910 postavili první vyvažovací kolečko. V tomto roce vytvořili i první náramkové hodinky.

Seiko má osvědčené zkušenosti s inovativními a průkopnickými řešeními, která lze nekonečně měnit: počínaje uvedením quartzových hodinek na trh, později s funkcemi, jako je chronograf a analogové hodiny na displeji. Mezi úspěchy společnosti patří také hodinky Seiko, které vám umožní sledovat televizi, první hodinky svého druhu se schopností ukládat data, zaznamenávat zvuky a konečně první quartzové hodinky na světě, které automaticky generují energii (kinetické) a jsou ovládány rádiovými vlnami s výběrem ze tří rádiových pásem. Zde jsme zmínili pouze několik zásluh a technických novinek, které Seiko zavedla do světa hodinek a které měly výrazný dopad na vývoj hodinářství v letech 1969–2012 a které svět hodinek výrazně změnily.

Kvalita zpracování hodinek

O kvalitě různých modelů hodinek lze diskutovat celé hodiny, ale u hodinek Seiko ne. Jedinou a správnou věcí je říci, že hodinky Seiko jsou prostě dobré. V závislosti na vybraném modelu si můžete koupit hodinky vyrobené výhradně z nerezové oceli za dostupnou cenu, která zaručuje mnoho let bezproblémového používání. Vyšší modely jsou vybaveny safírovým sklem odolným proti poškrábání a vysoce kvalitní nerezovou ocelí. Pozornost na detail také definuje značku Seiko a činí ji oblíbenou volbou jak pro každodenní nošení jako jediné hodinky, tak pro doplnění kolekce o další modely.

Pro uživatele Seiko velká většina vidí poměr kvalita/ cena velmi vysoký. V závislosti na hledaném designu vždy najdete vhodný model hodinek pro sebe a kvalita bude stále na vysoké úrovni, která je u tohoto výrobce již mnohaletým standardem.

Ocenění a vyznamenání

Značka Seiko byla opakovaně podporována oceněními a zápisy do Guinnessovy knihy rekordů. První bylo ocenění za nejlepší mechanické hodinky s chronografem na Ženevské observatoři (1968), poté následovala lavina cen: Grand Prix na Prix de la Ville de Geneve, IEEE Milestone Award, Watch of the Year Award od Horloges Magazine, cena za návrh Spring Drive SNR005 z časopisu Watch Time a mnoha dalších na počest úspěchů Seiko ve světě hodinářství.

Seiko se navždy stává spolehlivým a nenahraditelným společníkem na mnoho let, aniž by opustil ruce uživatele, který je zaujatý kvalitou a designem.