Jaké jsou výhody a nevýhody bydlení v Praze?

Najít si ideální byt v hlavním městě je mnohdy vyčerpávající. Klíčovým faktorem je především cena. Lidé se však zaměřují také na jiné faktory, k nimž patří dopravní a občanská dostupnost či stav bydlení.

Do Prahy se lidé stěhují hned z několika důvodů, ale nejčastěji se jedná o pracovní a studijní šance. Je naprosto jasné, že v malém městě nejsou zdaleka takové možnosti. Například pronájem bytu 2+1 Praha 5 je ideální pro mladé páry, levný pronájem bytu a domu Praha západ potěší studenty, kteří mají hluboko do kapsy.

V Praze je blaze, ale…

Někdo má však opačný problém. V hlavním městě pracuje a nezajímá ho jeho shon. Na víkend odjíždí rodiny na chalupu, kde tráví čas v klidném tempu. Bydlí jen v menších bytech a investují do své chaty na nedalekém venkově. Naopak mladé generace vyhledávají zábavu v barech anebo na diskotékách. Slovo nuda je pro toto město tabu. Při studiu si snadno vydělají, protože brigádu si mohou najít doslova na každém rohu. O tom se může mladým žijícím na vesnicích jen zdát.

Klady a zápory

Pokud se jedná o prodej rodinného domu Praha 6 či o prodej bytu 2+kk Praha 9, je pro Pražany dosažitelnější. V centru všeho dění republiky si vydělají více financí. To je nesporné pozitivum stejně jako občanská vybavenost, kulturní vyžití. K jasným záporům patří nedostatek přírody a čerstvého vzduchu, dlouhé cestování do práce.

Praha není pro všechny ideální

Studenti žijící v Praze jsou kolikrát jako v Jiříkově vidění, co všechno jim srdce Evropy nabízí. Pakliže nechtějí bydlet na koleji, mohou si pronajmout s ostatními kamarády byt a společně platit nájem. Rozhodně tak mají více klidu na učení a mohou se bavit dle libosti. Naopak rodiny s malými dětmi vyhledávají bezpečné lokality s dostupností školek, škol, zdravotních zařízení, dětských hřišť a parků.