Jaké trendy momentálně velí v dekorování dětského pokoje?

Zdroj obrázku:
 united photo studio / Shutterstock.com

Dětský pokoj je speciální místo, kde se odehrávají ty nejzajímavější příběhy. Je pohádkovým hradem, tajuplnou jeskyní, pirátskou lodí, a především útočištěm křehké duše malého dítěte. Ale aby tomu tak skutečně bylo, musíme my – rodiče – prostor dokonale vybavit a vyzdobit.

Co se týče dekorací, možnosti jsou neuvěřitelně široké. Pokud vám schází inspirace a rádi byste svým ratolestem vytvořili idylické prostředí, budou se vám hodit následující tipy. 

Samolepky oživí zeď jako nic jiného

Čerstvě vymalovaný dětský pokoj sice voní novotou, ale i tak mu může „něco“ chybět. Onou esencí je hravost, které však není snadné dosáhnout jen s pomocí základních barev. Nakreslete proto na stěny obrázky oblíbených dětských hrdinů a proměňte je na úchvatnou galerii. A že štětcem nevládnete jako známí ilustrátoři pohádek? To přece vůbec nevadí, vaše dítě určitě ocení osobitý styl. Kromě toho se nabízí i jiné řešení – „staré dobré“ nálepky na zeď pro děti. Jejich aplikace je snadná a rychlá, případné odstranění zrovna tak. 

Dejte na odiv nejkrásnější hračky

Maminky vždy lamentovaly, abychom si před spaním uklidili všechny hračky do skříně. Jejich vzorec jsme úspěšně přebrali, což je tak trochu škoda. Takto uklizený dětský pokoj totiž vypadá poněkud smutně. Co s tím? Přivrtejte na zeď několik delších polic a vystavte na nich ty nejhezčí nebo nejoblíbenější hračky, které se doposud skrývaly v útrobách komody. Prostor díky tomu okamžitě ožije.

Nezapomeňte na závěsné dekorace

Závěsné dekorace obvykle věšíme všude možně, jen ne do dětského pokoje. Nabídka je přitom velmi pestrá – například na housedecor.cz, kde seženete například jedinečné dětské emblémy se jménem, designové věšáky, cedulky a další milé kousky. Nechybí ani oblíbený andělíček – dekorace evokující lásku a bezpečí. Nemusíte to s nimi přehánět, jeden bohatě stačí.