Jaké vybrat kontaktní čočky, denní nebo měsíční?

Dnes se podíváme na značné rozdíly mezi jednodenními a měsíčními kontaktními čočkami. Každá tato skupina má své příznivce a odpůrce. K jaké skupině se přikloníte vy? Nebo zůstanete neutrální? Vyzkoušejte a uvidíte.

V současné době jsou velmi oblíbenou variantou měkké kontaktní čočky. A proč jsou měkké čočky tak oblíbené? Je to především díky jejich vlastnostem. Díky výrobním materiálům jsou velmi pohodlné a jejich přilnavost k oku je skutečně vynikající. Navíc je prodyšnost měkkých čoček opravdu vysoká, takže společně s dostatečnou hydratací dodávají očím svěžest pod dlouhé hodiny nošení. Měkké čočky jsou téměř universální a díky inovativním technologiím a silikon-hydrogelu jsou velmi dobře snášeny širokou skupinou uživatelů kontaktních čoček.

Jaké korigují oční vady měkké čočky?

Měkké čočky jsou vhodné pro korekci refrakčních vad, jako jsou:

  • Myopie (krátkozrakost) – kontaktní čočky pomáhají ostře vidět vzdálené objekty. Dioptrie u kontaktních oček jsou označeny znaménkem mínus.
  • Hyperopie (dalekozrakost) – kontaktní čočky napomáhají zaostřit na objekty v blízkosti očí. Dioptrie u kontaktních čoček mají označení znaménkem plus.
  • Astigmatismus – díky nerovnoměrnému zakřivení oka dochází k rozmazanému vidění. Kontaktní čočky pro tuto vadu jsou označeny jako torické.
  • Presbyopie – tato vada se projevuje u osob starších 40 let. Je způsobena stárnutím očí, při kterém dochází ke snížení schopnosti zaostřovat na blízko. Pro tuto vadu jsou využívány multifokální nebo bifokální kontaktní čočky.

Výhody jednodenních kontaktních čoček

Jednodenní kontaktní čočky jsou určeny pro jednorázové použití. Ráno tedy vyjmete z blistru nový pár kontaktních čoček, který po jejich použití večer vyhodíte do odpadkového koše. Tento typ kontaktních čoček nevyžaduje žádnou speciální péči, dezinfekci ani ukládání do roztoku. Pro vaše pohodlí pouze doporučujeme používat také při nošení kontaktních čoček oční kapky, které pomáhají zvlhčit vaše oči a zvyšují tak pohodlnost čoček.

Jednodenní čočky jsou vhodné pro osoby, které se o své čočky nechtějí nebo nemohou starat. Jsou také vhodné jako alternativa k dioptrickým brýlím, především na dovolenou nebo při sportování či jiné aktivitě. Skvělou volbou jsou také pro pacienty trpícími alergiemi na konzervační látky obsažené v roztocích.

Výhody čoček #bioview Daily

Tyto měkké jednodenní čočky jsou vyrobeny ze silikonového materiálu Olificon B. Jsou velmi měkké s hedvábným povrchem. Jejich vysoká hydratace zajišťuje vysoký komfort nošení a minimalizuje vznik syndromu suchého oka. Vyznačují se extrémně vysokou propustností kyslíku, jsou nejlépe propustnými čočkami na trhu. Oči jsou díky tomu po celý den svěží bez zarudnutí a podráždění.

Díky kombinaci vysoké hydratace a maximální propustnosti kyslíku jsou vhodné pro osoby, které pracují dlouhé hodiny na počítači. Díky modrému zabarvení usnadňují nasazení pro začínající nositele. Díky implementovaných UVA a UVB filtrům skvěle ochrání vaše oči před škodlivým zářením. #bioview Daily čočky jsou ideální volbou pro pacienty s poruchou slzného filmu. Čočky jsou totiž velmi odolné vůči vysychání. Jsou také vhodnou kompenzační pomůckou pro pacienty s krátkozrakostí a dalekozrakostí.

Výhody měsíčních kontaktních čoček

Měsíční kontaktní čočky jsou určeny pro opakované nošení na denní bázi. Po měsíci nošení je nutné vyměnit použitý pár za nový. Některé druhy měsíčních čoček mohou mít prodlouženou frekvenci nošení, tedy není nutné je z očí po určitou dobu vyjímat. Tuto možnost však vždy konzultujte se svým očním specialistou.

U měsíčních kontaktních čoček je velmi důležitá jejich péče. Po vyjmutí z oka je nutné čočky řádně omýt roztokem a poté je uložit do pouzdra s roztokem, kde dojde k jejich dezinfekci. Ráno poté můžete čočky opět bezpečně používat. Uživatele, kteří chtějí nosit čočky pět nebo více dní v týdnu. Tento druh kontaktních čoček je vhodný pro osoby, které zohledňují finanční zátěž při nákupu čoček.

Výhody čoček Biofinity

Tyto silikon-hydrogelové měsíční čočky jsou vyrobeny z materiálu Comfilcon A. Díky technologii Aquaform Comfort Science je povrch čoček měkký, hedvábný a ideálně hydratovaný. Při výrobě čoček Biofinity nejsou používány umělé přídavky, povlaky nebo zvlhčující prostředky. Oproti jiným čočkám zde nedochází s navýšením hydratace ke snížení propustnosti kyslíku. Tyto čočky jsou vhodné pro kontinuální nošení. Jsou tedy vhodné pro osoby, které se o čočky nechtějí starat, ale přesto chtějí ušetřit své finanční prostředky. Je možné je nosit i běžným způsobem, tedy ráno nasadit a večer po vyjmutí ošetřit a uložit. Jsou také vhodné pro osoby s poruchou slzného filmu a zároveň chtějí využívat vysokého komfortu nošení.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*