Japonská žena se zařadila do Guinnessových světových rekordů, je nejstarší osobou světa ve věku 116 let

Kane Tanaka z Fukuoka, Japonsko, byla oficiálně potvrzen jako nejstarší osoba žijící ve věku 116 let 66 dní od 9. března 2019. Kane byla potvrzena jako nejstarší člověk naživu 30. ledna 2019 (když jí bylo 116 let 28 dní) a byl jí předložen certifikát pro tento rekord a nejstarší žijící žena se účastnila ceremoniálu u ní doma.

Kane Tanaka se narodila předčasně 2. ledna 1903, v roce, kdy podle Guinnessa bratři Wrightové odstartovali první motorový let. Byla sedmým dítětem Kumakichi a Kumy Oty.

V 1922, Kane si vzala Hideo Tanaka jen čtyři dny poté, co oslavila 19 narozeniny. Pár měl spolu pět dětí, 4 biologické a 1 adoptoval.

V 1937, Kanein manžel, Hideo byl povolán do armády během japonské války. To donutilo Kane do většího zapojení do rodinného podniku, přípravu rýže a rýžových dortů při péči o své děti, stejně jako její matku.

Kanein první syn Nobuo také vstoupil do armády v roce 1943 a po druhé světové válce byl zajat Sovětským svazem a do roku 1947 se nevrátil do Japonska.

Kane musela podstoupit několik operací včetně jedné pro šedý zákal a druhé pro kolorektální karcinom. Naštěstí žije v klidném domě pro odpočinek ve Fukuoka. Kane se obvykle probouzí každé ráno v 6 hodin a tráví večery studiem matematiky a kaligrafie.

Jedním z nejoblíbenějších koníčků Kane je hra Othella, ve které se stala odbornicí na klasickou deskovou hru, často porazila všechny z místního personálu.

Japonsko má jeden z nejvyšších očekávaných životů na světě a je domovem několika lidí, kteří byli považováni za jedny z nejstarších lidí, které kdy žili.

Podle Guinnessových světových rekordů, nejstarší ověřený člověk, Jeanne Louise Calmentová z Francie, zemřela v roce 1997 ve věku 122 let 164 dní.