Jarní DIY nápady pro všechny milovníky sukulentů

Sukulenty patří k rostlinám, které mají schopnost zadržovat ve svém těle vodu, která jim umožňuje přežít i dlouhá období sucha. Jsou tedy přizpůsobené k přežití v pouštích a polopouštích. To je i důvod, proč jsou tak oblíbené v domácích podmínkách. Jsou to nenáročné, přitom velmi poutavé rostliny. Díky sukulentům si můžete doma vyrobit živé a úchvatné dekorace.

Jaro a barvy

Jaro je zkrátka období barev. Tak toho využijte a pořiďte si různě barevné mističky se sukulenty. Misky si samozřejmě můžete vyrobit a nabarvit sami. Díky takové dekorace přinesete jaro přímo k vám domů.

Velikonoční sukulenty

Skořápky vajec na obrázku jsou koupené v základní barvě. Pak už je stačí pouze natřít libovolnou barvou. Jestli vás však baví tvoření, můžete si vyrobit sádrové odlitky nebo použít klasickou skořápku a použít sukulent vyrobený z papíru. Živou rostlinku byste museli brzy přesadit.

Zavařovací sklenice

Sukulent bude vypadat úžasně pokaždé. Dokonce i tehdy, když jej umístíte do zavařovací sklenice. V tomto případě je sklenice natřená barvou, ale skvěle vypadá i v průhledném skle. Ostatně posuďte sami – na úvodním obrázku.

Sukulenty v míse

Sukulenty můžete zasadit i do vysloužilého nádobí: skleničky na víno, hrníčku, misky, hlubokého talířku.

Sukulentní střed

Sukulenty můžete umístit i do středu jídelního stolu. Získáte úžasnou dekoraci. Použít můžete dřevěný truhlík, ale klidně i dekorativní misku či květináč.

Šiška se sukulenty

Až budete příště v lese, poohlédněte se po masitých šiškách, které jsou ze spodní strany víc prohloubené do mističky. Na tuto spodní stranu pak přilepte mech a vložte opatrně malé sukulenty.

Jarní věnec na stůl

Použijte hluboký talíř nebo misku, zasaďte sukulenty a nechte uprostřed místo na svíčku. K výrobě můžete použít i umělé sukulenty. Tyto jsou však opravdové.

Sukulent v hrníčku

V každé domácnosti se najde spousta hrníčků a jeden nebo i více lze použít. Získáte tak roztomilou dekoraci. Jestliže máte k hrníčku i podšálek, bude dekorace o to působivější.

Obrázky: balconygardenweb, blog.consumercrafts