Jednoduché vánoční ozdoby na stůl, které zvládnete během chvíle

Už máte veškerou vánoční výzdobu hotovou anebo to na vás teprve čeká? Tak či onak, existují dekorace, které se dělají přímo na Štědrý den, a to je zdobení štědrovečerního stolu.

Vždy je vhodné zvolit si předem, které barvě dáte přednost tak, aby ladila se zbytkem interiéru a dekoracemi, podle toho pak pořídit i nezbytnosti na stůl – nádobí, prostírání, ozdoby, kořenky. Krásnou štědrovečerní tabuli si můžete připravit jednoduše, rychle a nemusí to stát ani moc peněz. Jak na to?

Korálkový řetěz

Korálkový řetěz patří mezi vánoční ozdoby, které se věší nejčastěji na vánoční stromeček, ale mají i jiné možnosti využití a zdobení. Klidně můžete korálkový řetěz použít k výzdobě vánoční tabule a korálky stočit do tvaru srdíčka nebo je jen jako hada vinout po stole a omotat různě kolem skleniček, talířků apod. Místo korálkového řetězu lze použít i řetěz se světýlky.

Ozdoby na talířku

Ozdobu na stůl si vytvoříte jednoduše a rychle tak, že na malý talířek či tácek položíte pár zelených větviček, tyčinku skořice, jablíčko, šišku a doprostřed můžete umístit svíčku v ochranném kalíšku.

Skládané ubrousky

Lehkou ozdobu vytvoříte také z papírových nebo látkových ubrousků, které můžete poskládat do vějířku, hvězdice, kornoutků, růžiček, stromečků.

Vánoční prostírání

Kupovat vánoční prostírání, abyste ho jednou použili je celkem zbytečné. Použijte to, které máte nyní, a pokud se vám zdá poněkud fádní pro tuto slavnostní příležitost – převlékněte mu kabátek. Obalte stávající prostírání do papírového ubrousku s vánočním motivem anebo do balícího papíru s vánočním motivem.

Svícen ze skleničky na víno

Krásnou, rychlou a originální dekoraci vytvoříte tak, že otočíte skleničku na víno vzhůru nohama a nahoru umístíte svíčku. Pod skleničku můžete opět něco naaranžovat. Korálky, větvičky, mini baňky, andílka apod.

Obrázek: pixabay