Játra pečená v alobalu si zamilujete pro jejich šťavnatost. Na jejich přípravu potřebujete jen 4 ingredience

Játra se dají připravovat na mnoho různých způsobů. Jeden je má nejraději na grilu a druhý spíš preferuje ta dušená s česnekem a cibulkou. Nyní si však můžete své obzory zase o něco rozšířit. Upečte je například v alobalu! Zachovají si tak delikátní chuť a hlavně šťavnatost.

Jaké suroviny budete potřebovat na pečená játra v alobalu?

Před zahájením vaření si obstarejte tyto ingredience:

  • ½ kilogramu čerstvých jater (druh vyberte dle preferencí)
  • 2 středně velké cibule
  • sůl dle chuti
  • mletý pepř dle chuti
  • slunečnicový olej: dle potřeby (nemusí být)
  • 1 až 2 stroužky česneku (nemusí být)

Jak postupovat při přípravě jater pečených v alobalu?

Začněte tím, že si preferovaný druh jater pokrájíte na větší kostky pomocí ostrého nože.

Poté maso umístěte do zapékací misky, v které máte vložený delší kus alobalu. K játrům v další fázi přidejte i na půl měsíčky pokrájenou cibuli, osolte, opepřete a promíchejte. Možné je směs také zakápnout trochou oleje a přidat lisovaný česnek.

Nakonec ochucená játra pečlivě zabalte do alobalu (aby neunikala pára) a dejte péct do trouby na 20 až 35 minut při teplotě 180 °C.

Servírování pečených jater v alobalu

Hotová játra vyjměte z trouby, rozbalte alobal a pokrm podávejte teplý například s čerstvou bagetkou. Hodit se ovšem bude k játrům i jakákoliv vařená rýže anebo i vařené brambory s máslem a smažené hranolky s tatarkou.

Přejeme vám dobré chutnání.

Tip na závěr: Jak připravit játra na grilu?

A na konec si ještě řekněme, jak co nejlépe připravit játra na grilu. Obecně se dá říct, že ke grilování jsou nejvhodnější ta vepřová, ovšem vsadit klidně můžete i na ta drůbeží. Dále si počínejte tak, že maso grilujte na rozpálené mřížce zprudka asi dvě až tři minuty z každé strany. Také gril dle potřeby přikryjte poklicí. Vhodné je játra kořenit až po ugrilování, aby si zachovala svou šťavnatost. Použijte ideálně drcený barevný pepř a mořskou sůl.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]