Jedlá soda není jen na pečení. Prospívá zdraví i kráse

Jedlá soda je používána hlavně při pečení. Nejde však i její jediné využití. Hodí se i na řadu dalších věcí. Jakých? Ty souvisí třeba s lidským zdravím, stejně jako mohou souviset i s lidskou krásou. Pokud vás toto všechno zajímá, zde jsou tipy, jak se dá konkrétně tento obyčejný prášek využít.

Místo antiperspirantu

Nemáte po ruce antiperspirant a chcete zamezit pocení? Není to problém, pokud máte jedlou sodu. Skvělá přírodní cesta, jak se nepotit.

Při bodnutí hmyzem

Štípl vás komár a vás daná rána svědí a také bolí. Nebojte, za chvíli může přijít vytoužená úleva. Stačí trochu jedlé sody roztírat na místo samotného štípance.

Úleva od pálení žáhy

Snědli jste něco, po čem vás pálí žáha? Je to snadná pomoc. Rozmíchejte lžičku jedlé sody ve vodě a tu vypijte. Dojde k redukci kyselin v žaludku a k tomu, že žáha pálit přestane.

Domácí peeling

Smíchejte ji s trochou vody a použijte jako jednoduchý domácí peeling. Nejenom že odstraníte zbytky odumřelé kůže, ale také eliminujete třeba nepříjemné černé tečky.

Jako podpora růstu vlasů

Chcete mít krásné a dlouhé vlasy? Tak podpořte jejich růst. Smíchejte váš běžně používaný šampon s trochou jedlé sody a umývejte s ním vlasy tak, jako doposud.

Pomoc, když máte strie

Jedlou sodu ocení i každá žena, kterou trápí strie. Pokud jste jednou z nich, použijte již zmíněný peeling i tam, kde se tyto jizvičky mohou objevovat.

Řešení špatného dechu

I na to je jedlá soda dobrým pomocníkem. Stačí když jí smícháte s vodou a tímto roztokem proplachujete ústa. Pokud vás i pálí žáha, můžete ho následně spolknout.

Praní oděvů

Jsou na vašem oblečení skvrny, které nejdou doprat? Jedlá soda může pomoci. Využijete ji jak při namáčení prádla, tak i při jeho klasickém praní.

Zápach v ledničce

Objevil se a vy nevíte, jak se ho zbavit? Je to snadné. Nasypte jedlou sodu na talířek a dejte ho do lednice přes noc. Tento prášek efektivně natáhne všechny pachy.

Leštidlo na šperky

Jsou zašlé a nevzhledné? Smíchejte trochu jedlé sody s vodou a pomocí této směsi můžete své šperky snadno a jednoduše vyčistit. Uvidíte, že budou opět jako nové.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]