Jsi student a chceš ušetřit? Využij ISIC kartu nebo slevové kupóny

Studentský život je někdy náročný. Ukážeme vám, jak můžete díky ISIC kartě a slevovým kupónem ušetřit bez omezování se.

Znáte ISIC kartu?

ISIC karta (International Student Identity Card) je určena pro žáky základních a středních škol, a také pro studenty vysokých škol. Můžete ji získat tedy tehdy, pokud máte od 6 do 27 let, a to jako:

– průkaz žáka ISIC / EURO <26 – multifunkční průkaz pro žáky základních a středních škol ve věku od 6 let,

– univerzitní průkaz ISIC – mezinárodní průkaz studenta denního studia.

Karta ISIC slouží prioritně k vaší identifikaci. Obsahuje vaši fotografii, jméno, datum narození a název školy, kterou navštěvujete. Můžete ji využít také jako čipovou kartu na dopravu, stravování, průkaz do knihovny či jako elektronickou peněženku na tisk a kopírování dokumentů ve škole. Kromě toho s kartou získáváte různé slevy. Průkaz můžete u sebe nosit jako kartu nebo v elektronické podobě v ISIC aplikaci.

Jaké slevy můžete získat?

ISIC nabízí slevy, které můžete využívat pravidelně, ale i časově omezené slevy, které platí zpravidla měsíc. ISIC karta vám pomůže ušetřit peníze nejen při nákupech v různých obchodech, ale i na stravě, vzdělávání, cestování či zábavě. Poskytuje totiž slevy v různých kategoriích:

– Cestování a doprava: vlaky, autobusy, MHD, ubytování,

– Jídlo a pití: potraviny, restaurace,

– Nákupy v obchodech a eshopech: oblečení, elektronika, knihy, kosmetika,

– Služby: pojištění, telefonní operátoři,

– Kultura: festivaly, kina, divadla, muzea,

– Sport: fitness centra, koupaliště, lyžařská střediska,

– Vzdělávání: jazykové školy, autoškoly,

– Zábava a relax: letní střediska, zoo, kluby a diskotéky …

Jelikož platnost karty je mezinárodní, tyto slevy můžete využívat i v zahraničí, a to po celém světě. Aktuální nabídka benefitů je k dispozici na oficiální stránce ISIC nebo v mobilní aplikaci. V apke navíc najdete i množství extra kupónů, které se na stránce mezi běžnými slevami v databázi nenacházejí. Slevy si můžete filtrovat podle kategorií nebo podle lokality, ve které se momentálně nacházíte.

Kde můžete získat ISIC kartu?

– Ve škole. Pokud jste žákem základní nebo střední školy, můžete ISIC kartu získat přímo ve škole.

– Online. Pokud vaše škola tyto průkazy nevyužívá, a tudíž se v ní karta ani nedá vyřídit, můžete si přes oficiální stránku ISIC objednat kartu ISIC klasik. Tato karta je určena pro denních studenty středních a vysokých škol a nabízí stejné výhody jako klasická karta – s výjimkou MHD nebo knihovny, protože tato karta neobsahuje čip.

– V cestovních kancelářích.

Nejste student?

Pokud nejste žák ani student, ale chtěli byste využívat podobné benefity, jaké nabízí ISIC karta, existují další karty pro nestudenty:

– Karta EURO 26: pokud máte méně než 27 let a nejste studentem denního studia, můžete si pořídit kartu mladých EURO 26 v případě, že nestudujete nebo průkaz externího studenta EURO 26, pokud studujete externě,

– ITIC (mezinárodní průkaz učitele): pokud jste učitel mateřské, základní, střední nebo vysoké školy, můžete si objednat průkaz, který celosvětově dokumentuje vaši pozici učitele.

Nakupovat výhodně však můžete i díky portál Vasekupony.cz. Stačí, když využijete slevové kódy na oblečení, boty, elektroniky, nábytek či knihy a uvidíte, že ušetříte nemalé peníze. Například takové Flixbus slevy určitě potěší každého studenta i nestudenta.