Který z běžců na obrázku podvádí? K odhalení pravdy si musíte všimnout nepatrného detailu, který najdou jen jedinci s vysokým IQ

Fotografie: Canva

Když dítě nebo mladý člověk chodí do školy, svůj mozek neustále trénuje. V dospělosti je to již horší se něco naučit, protože náš mozek zlenivěl.

Aby váš mozek vykazoval dobrou činnost až do vysokého věku, měli byste mu dopřát pravidelnou dávku cvičení. Zde ale nepomohou prostná nebo silové cviky. Tu si budete muset vypomoct jinak – třeba luštěním křížovek, hádanek, sudoku nebo jiný tréninkem paměti. Může se i pustit do učení se cizímu jazyku. Nová slovní zásoba vás obohatí a mozek tím hodně získá.

Abyste nevyšli ze cviku

Je odvážný ten, kdo se pustí do studia vysoké školy v pokročilém věku. Jeho paměť už neslouží tak, jako za mlada. Ale poctivým tréninkem se dá vše znovu nacvičit. Kdo se rád udržuje v dobré fyzické a psychické kondici, ten nikdy nezahalí ani ve vyšším věku. Vždy si najde nějakou práci, které se může věnovat. I kdyby to bylo jen luštění křížovek a hádanek.

Dobře si prohlédněte náhledový obrázek

Naše hádanka je na první pohled opravdu jednoduchá. Na obrázku vidíte tři běžící postavy, které se účastní závodů. Je ale zřejmé, že jedna z nich podvádí. Která to je, uhodnete to? Zkuste do přemýšlení zapojit logiku a úsudek a zahrajte si na Sherlocka Holmese. Ten taky musel vydedukovat z mála pravdu o zločinu. V našem případě se o hrdelní zločin nejedná, pouze o podvod.

Která postava podvádí?

Už jste přišli na to, která postava nehraje fair play? Asi ano, že. Vždyť to bylo docela lehké. Když se podíváte na muže v zeleném tričku a ženu v topu, tak uvidíte, jak jsou zpoceni. Je evidentní, že celý závod poctivě běží. Ale běžec v modrém tričku vůbec není zpocený. Vypadá to, že podvádí a kdoví kde se k běžcům na trati připojil. Měl by být určitě ze závodu diskvalifikován. Jestliže jste tipovali správně, znamená to, že jste na tom se svou logikou dobře.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*