Bolest v zádech dokáže odstranit cvičení, které je lepší než léky

Bolest v zádech je problém, se kterým se potýká stále větší procento populace. Pokud i vy, je dobré zapomenout na prášky a zkusit cvičení. Ukážeme vám, které je na tyto bolesti nejlepší. Jedná se o soubor velmi jednoduchých cviků, které zvládne i začátečník a po několika pohybech se začne dostavovat úleva.

Náklony hlavy

Jednoduché cvičení založené na jednoduchých náklonech vaší hlavy. Stačí jenom vzít pravou ruku, dát ji přes hlavu, dlaní se dotknout levého ucha a hlavu tlačit na stranu. A to stejné provést i opačně. V této nakloněné poloze držte 30 sekund a potom hlavu opatrně vraťte do výchozí polohy.

Protahování krční páteře

Bolest zad může začínat už v oblasti krku. Proto je důležité zaměřit se na cvičení i těchto oblastí. Začínáte se v sedu, kdy dáte ruce za hlavu. Snažte se tlačit na temeno hlavy tak, abyste bradu tlačili co nejvíce k vašemu hrudníku. Zde držte půl minuty a potom hlavu vraťte zpět do výchozí polohy.

Pozice orla

Zajímavé cvičení na bolest v zádech, kde je cílem proplést ruce tak, abyste natahovali svaly v oblasti ramen. Dejte pokrčené ruce před sebe a propleťte je tak, aby prsty směřovaly směrem vzhůru. Zároveň se snažte bradu přitahovat k hrudníku. Když začnete zádové svaly cítit, tak držte po dobu třiceti vteřin.

Protahování zad

Jednoduché cvičení, které je základem všech klasických protahovacích cviků. Jednoduše zvedněte ruku nad hlavu, pokrčte ji v lokni a prsty a dlaň směřujte k vaší lopatce. Zde držte 20 vteřin, potom povolte, a to stejné udělejte s druhou rukou.

Motýlí křídla

I tento netradičně znějící cvik na bolest v zádech je vlastně velmi jednoduchý. Základem je pokrčit ruce a prsty se dotknout svých ramen. V této poloze tlačte lokty dozadu co nejvíce to půjde. Držte 5–10 vteřin a potom povolte. Cvik opakujte v několika sériích.

Protažení beder

Na ta se velmi často zapomíná. Tuto spodní část zad procvičíte tak, že se posadíte na židli a začnete hlavu a ramena otáčet nejprve jedním a potom druhým směrem. Jak nohy, tak i hýždě by měly být stále v původní poloze. Pocítíte lehké pnutí v bederní oblasti. Opakujte pět cyklů na každou stranu.

Cvičení Superman

Už podle názvu je jasné, jak cvik vypadá. Jelikož neumíte létat, je třeba si lehnout na podložku na břicho, potom natáhnout ruce a nohy a obojí zvednout do vzduchu. Držte 2 až 5 sekund a potom povolte. Takto opakujte minimálně desetkrát.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]