Když brýle, tak jedině kvalitu, ne kvantitu

Kvalitní sluneční brýle ochrání váš zrak před slunečním zářením a zároveň budou vaším módním doplňkem, bez kterého se neobejdete nejenom v letních měsících. Bohužel V České republice je zakořeněný nešvar mít doma deset kusů brýlí od pochybných prodejců ve velmi špatné kvalitě. Češi v tomto ohledu jdou proti světovému proudu.

Rozdíl mezi kvalitou a kvantitou je v UV ochraně

Sluneční brýle by měly plnit hlavně ochrannou funkci, proti nezdravému záření. Značkové kvalitní brýle toto umožňují. Dají se sehnat hned v pěti stupních ochrany, kdy 0 je ochrana do mírného pásma a brýle jsou pouze lehce tmavená. Nejsilnější ochranu mají brýle se stupněm 4, v takto hodně tmavených brýlích se však již nedoporučuje řízení auta, protože nemusíte například rozeznat barvy na semaforu.

Je to doplněk, který dotváří váš styl

Při výběru brýlí se však nedá orientovat pouze podle stupně ochrany. Brýle by také měly dotvářet vaši osobnost a hodit se k vám – doplňovat styl vašeho oblečení a měli byste je rádi nosit. Velký výběr značkových kvalitních brýlí nabízí Duosshop.cz. Vyberou si zde dámy i pánové z mnoha světových značek jako například Tommy Hilfiger, Ray-Ban, Fendi, Versace a mnoha dalších.

Rodinná firma Fendi – skoro stoletá tradice

Za zmínku stojí například sluneční brýle Fendi. Tato značka vznikla před více jak 90ti lety. Byla založena v Itálii a dodnes si udržela status rodinné firmy. Udržet se tolik let na trhu, to už musí být kvalita jejich výrobků velmi vysoká. Jejich brýle zaujmou na první pohled, protože jsou originální a s ničím nezaměnitelné. Vyznačují se použitím nejkvalitnějších materiálů, jako je například acetát. Není divu, že od této značky můžete koupit také brýle s pravou perlou.

Sluneční brýle musí být pohodlné

Při výběru také nezapomeňte na to, aby vás brýle nikde netlačily. Každý obličej je jiný a má jinou šířku. Výrobci kvalitních značkových slunečních brýlí naštěstí mysleli také na toto, a proto jsou na trhu k dostání brýle v několika velikostech, aby se dobře přizpůsobily vašemu obličeji. Pamatujte, že brýle vás nesmí nikde tlačit. Jedním z rizikových míst je nos. Nikdo nechce, aby ho po chvíli nošení bolel a dělal mu otlaky.

Při výběru si dopřejte čas

Sluneční brýle, stejně jako ty dioptrické, nejsou levnou záležitostí, a pokud vám mají dobře sloužit několik let, jejich výběr neuspěchejte. Dopřejte si na výběr času, kolik chcete. Prozkoumejte všechny vaše možnosti, a pokud si s výběrem nejste jisti, požádejte o pomoc profesionálního prodejce brýlí, který vám zodpoví všechny vaše otázky a poradí s vhodným výběrem.

Aby vám vaše nové brýle sloužily co možná nejdéle, pořiďte si také hadřík z mikrovlákna, který nepoškrábe skla brýlí a ochranný kryt, který je ochrání v době, kdy je nebudete potřebovat.

Zdroj obrázku: Roman Samborskyi / Shutterstock.com