Klasické vs. současné designy tenisek

Světoznámé tenisky mají za sebou bohatou historii. Ženy, muži i děti po celém světě je milují, plní jimi botníky a zakládají si z nich dokonce i sběratelské edice. A není se vůbec čemu divit. Jedná se totiž o všestranný kousek, který můžete sladit snad ke každému druhu oblečení. Na následujících řádcích se podíváme na klasické i na současné designy tenisek pěkně zblízka. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jak si můžeme představit tenisky v klasickém stylu?

Tenisky jsou samy o sobě klasika, která z módy nevychází. Postupně se však mění jejich design a lidé je nosí do outfitů, které by byly pro dřívější generace nepřípustné. Klasické modely tenisek počítají s nízkou a zároveň s dobře odpruženou podrážkou, která správně tlumí dopady chodidel při kontaktu se zemí. Podrážka se začala vyrábět z gumy a to byl v tehdejší době velký posun. Kdysi se totiž vyráběly pouze boty, které klapaly. Tenisky tak přišly s novou vlastností, kdy chůze nebyla téměř slyšet. Nášlap byl měkký a velmi pohodlný. Tyto vlastnosti si tenisky dochovaly do dnešní doby. Kdysi se tenisky vyráběly z plátna. Postupem času se však tenisky zhotovovali také z pravé kůže nebo v její imitaci. V současnosti si můžeme koupit tenisky z přírodních i ze syntetický materiálů nejrůznějšího typu. Několik generací nosí např. tenisky Converse. Podívat se můžete např. na kolekci converse chuck 70 na PRM.com. Zde s výběrem nešlápnete vedle. Původně měly tenisky bílý podklad, dnes už je najdeme v nejrůznějším pestrobarevném provedení. Mnohdy nechybí ani vzory a motivy.

Jaké modely tenisek jsou v kurzu nyní?

V dnešních dnech se ve společnosti blýsknete s teniskami na silné a robustní platformě. Tyto kousky jsou naprostým hitem této sezóny. V kurzu jsou zejména bílé modely, které se výborně hodí do tzv. kapsulových šatníků. K dostání jsou však bez problémů i nízké modely tenisky. Na vzestupu jsou pak také kotníčkové tenisky, které se nosí nejčastěji ke kalhotám se zúženou nohavicí. Díky praktickému zúžení totiž vyniknou vyšší tenisky v celé své kráse. V módě jsou dnes také tenisky v přírodních a v pastelových odstínech. Často je pak zdobí logo značky. Do tenisek si muži a ženy zvykli kupovat i různé tkaničky. Díky nim lze z jednoho páru tenisek vyčarovat velké množství originálních outfitů. I v dnešních dnech se pak vyrábí kolekce, které se inspirují teniskami z dřívějších dob. Tyto kousky můžeme znát také pod pojmem oldschoolové tenisky. Ty mohou mít design jako kdysi, ale konstrukce boty může zahrnovat nové vývojové a inovativní prvky. Výběr tak záleží jen na vás a na vašem vkusu. Mrknout můžete např. i na kolekci vans old skool na PRM.com. Zde se v designu mísí klasické a inovativní prvky.

S čím se momentálně nosí trendy tenisky?

Kdysi se tenisky nosily výhradně do sportovních outfitů. Těmto dnům však již dávno odzvonilo. Momentálně můžete tenisky zakomponovat do sportovních, ale také do ležérních nebo do business outfitů. Zašlo to s nimi tak daleko, že je lidé s oblibou nazouvají i do elegantních outfitů. Tento fenomén je vidět např. i na oslavách nebo dokonce také na svatbách. V posledních letech se o stylové tenisky v bílém provedení začaly zajímat také nastávající nevěsty. Mnohdy je totiž volí do svatebních outfitů na rustikální svatby. Šílenství ohledně tenisek je tedy znatelné. K aktuálním trendy modelům tenisek se nosí zejména kalhoty s širokou nohavicí. Obléci k nim pak můžete také sportovní legíny nebo šaty a sukně s vysokým pasem. Rozhodně se pak můžete držet i sportovního stylu a obléci si k módním teniskám sportovní sukni s gumou v pase. Pánové i dámy mohou vsadit také na šortky se zvýšeným pasem. Pro inspiraci se koukněte také na tenisky adidas gazelle na PRM.com. K těm se hodí všechno výše zmíněné trendy oblečení.