Muž tvrdil policii, že mu zaměnili kuřata za neznámé ptáky. Strážníci nevěděli, zda se mají smát nebo zuřit

Fotografie: Ed6767 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Policie se během své práce běžně setkává s oznámeními nejrůznějšího druhu. Kolikrát se ve výsledku jedná o skutečné kuriozity. I toto se ukázalo jako velmi překvapivé.

Konkrétně strážce zákona kontaktoval muž z obce Cewice kousek Lęborku v Pomořském vojvodství. Normálně zavolal na policejní stanici s tím, že v jeho kurníku se nachází „nějací jiní ptáci.“ Tím ale celá věc neskončila, další vývoj byl ještě zajímavější. Toto hlášení obdržel policista ve službě dne 12. října. Někdo mu měl v kurníku kompletně vyměnit ptáky, takže je tam teď 40 cizích kuřat. Trochu zmatená hlídka tedy vyrazila na místo, ovšem překvapením nebyl konec.

Kde jsou slepice?

Když muži zákona přijeli na místo činu, měnil se stále počet údajně vyměněných kuřat. V původním telefonátu to mělo být 40, po příjezdu se jednalo o 20. po krátkém přemýšlení se oznamovatel vytasil ještě s číslem 15. Nakonec došel k nejistému závěru, že vlastně úplně neví, jak jeho slepice vypadají. Dle webu Fakt také připojil, že nechcete podávat hlášení, protože na to „nemá čas“. Situace se tak poměrně rychle zvrátila v mužův neprospěch.

Namísto napravování výměny nebo záměny kuřat totiž překvapeným strážníkům nezbylo než muže poučit o možných následcích zcela neoprávněného povolání policie na místo. A tento akt s sebou také nese určité sankce. Podle Kodexu drobných přestupků se takto bezdůvodné přivolání policie trestá zatčením, případně pokutou až do výše 1 500 zlotých (7 500 Kč). Pokud akce navíc vedla ke zbytečnému jednání policie, počítá se s náhradou ve výši 1 000 zlotých.

Slon se marně snažil vylézt z hluboké jámy, do níž spadl. Zachránili ho poblíž pracující dělníci

Zcela zbytečné zatěžování

Před jakýmkoli kontaktováním tísňové linky je tak na místě rozmysl. „Opravdu zvažte, jestli je ve vašem případě potřeba asistence policie,“ upozorňuje Okresní policejní velitelství v Lęborku. Případně zda potřebujete jinou asistenci integrovaného záchranného systému. Jak upozorňuje i web iDnes, valná většina telefonátů na linku 158 je zcela zbytečných. Klíčovým problémem je to, že pracovníci mohou výrazně chybět na tam, kde je jich skutečně zapotřebí.

slepice detail

Fotografie: PixabayNejčastějším důvodem volání na policii jsou hádky a vzájemná drobná napadení. V dřívějších dobách si zkrátka lidé dali pár facek, spor vyřešili tzv. po vlastní ose a nebylo do toho třeba jakkoli zatahovat policii. Dneska se však všichni udávají kvůli naprostým prkotinám, což všechny složky velmi a zcela zbytečně zatěžuje. Často si rodiče berou děti jako rukojmí při sporech. O zásazích policie jsme na SvětěKreativity už informovali.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*