Na internetu zakoupila obří vejce jako překvapení pro své děti. Když ji přátelé varovali, bylo už pozdě

Fotografie: Shuhari / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Na internetu člověk často narazí na spoustu zajímavých předmětů, málokdy se ale stane, že ho některé z nich zaskočí i několik dní po koupi. Ženu z Polska například zaujalo velké vejce.

Na oblíbeném internetovém nákupním portále eBay, kde se dá zakoupit doslova cokoliv, co si vymyslíte, narazila na zajímavý předmět. Bylo jím obří vejce, které nemohla přejít bez povšimnutí. Rozhodla se ho zakoupit pro své děti. Původně si myslela, že se bude jednat o zajímavý dekorační předmět, jenž by mohl doplnit sbírku v jejich pokoji. Za měsíc a půl nejen ji, ale i celou její rodinu ale čekalo překvapení. Vejce se začalo hýbat.

Dekorační předmět, který náhle ožil

Matka nejprve měla v plánu na tomto záhadném vejci ukázat, jak probíhá vývoj zvířat. Netušila ale, že její záměr bude následně přeměněn ve skutečnost a z vejce se něco doopravdy vylíhne. Její děti byly v té době vývojem zvířat fascinováni, rozhodla se tedy, že jim zakoupí velké vejce a doma nasimuluje podmínky pro jeho vývoj. Následně ho mohla vyměnit za zvíře zakoupené v obchodě nebo jiné mládě, a dětem tak ukázat, jak vylíhnutí funguje. Tento krok ale nakonec nebyl zapotřebí.

Jakmile jim vejce ze zahraničního portálu dorazilo domů, umístili ho do inkubátoru. Maminka zde za asistence dětí pro vejce zajistila nejen potřebné teplo, ale i světlo. Všichni se podíleli na tom, aby pro vejce vytvořili ideální podmínky pro vylíhnutí, aniž by tušili, že v rukou skutečně drží mládě, které se chystá na svět. Děti několik dní chodili vejce pozorovat, ale nic neobvyklého se s ním nedělo.

Po měsíci čekání se na rodinu z vejce podíval podivný tvor

Zvláštností, která ženu zaujala, bylo, že vejce po pár dnech opravdu začalo vážit více a více. Kontrolní měření tedy následně začala dělat každý den a zjistila, že vejce je den ode dne těžší a těžší. Jednoho dne ji čekalo opravdové překvapení, a to ve chvíli, kdy se vejce začalo pohybovat. Charlotte nemohla uvěřit vlastním očím, její původní záměr se stal skutečností. Z vajíčka na ni a celou její rodinu vykoukl záhadný tvor.

První, koho malý pták zahlédl, byla Charlotte. Mezi nimi dvěma se vytvořilo zvláštní pouto a i díky tomu maminka od rodiny rozhodla, že si exotického ptáka ponechají. Stal se z něj jejich domácí mazlíček, který dostal jméno Kevin. Po jeho narození kontaktovali několik odborníků a zjistili, že se jim v domácích podmínkách narodil pták emu. Vzhledem k těmto okolnostem se dá předpokládat, že Kevin bude později přesunut do zoologické zahrady. Dospělý jedinec totiž dosahuje výšky 1,75 metrů a váhy 50 kilogramů.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]