Kouzlení s jehlou a nití

Některé drobnější šití zvládnou i NEšvadlenky a není k tomu zapotřebí ani šicí stroj. Mnohé drobné dekorace, které dokážou nevšedním způsobem zkrášlit naše bydlení, se dají zvládnout ručně. Jednou z takových možností je šití srdíček nebo pytlíků na bylinky či drobné předměty. Šití girland, které ozdobí nejen byt, ale i zahradní posezení se zařadilo v poslední době mezi oblíbené. A nemusí se vždy jednat o girlandy velikonoční, vánoční či valentýnské. Girlandu ušitou ze zbytků látek ve tvaru srdíček nebo polštářků můžete mít doma i celoročně.

Kam všude věšet šité ozdoby

Všude tam, kde chcete oživit interiér. Na kliky oken nebo rovnou do oken. Na dveře, stěnu, poličky a také nad krby. Ozdobit jimi můžete klidně i čelo postele a háčky věšáků, které zejí prázdnotou. Ze šitých srdíček se dá vyrobit i ozdobný závěs do dveří. Osobně mám srdíčkovou girlandu zavěšenou za okraj garnýže a lemuje mi v kuchyni okno.

Z čeho srdíčka ušít

Na výrobu ozdobných srdíček se dá zužitkovat prakticky cokoliv. Zbytky látek, které vám zůstaly, starší utěrky, košile, kalhoty, trička. Srdíčka mohou být různých velikostí a na vycpávku, se určitě vždy něco najde. Kousek vatelínu nebo polystyrenové kuličky. Možná objevíte doma starší polštářek, který ležel nevyužitý i ten se dá použít, jako vycpávka do srdíček.

Šití srdíček zvládnou i starší děti

Nejlépe je vyrobit si z tvrdého kartonu šablonky srdíček různých velikostí a připravit si zbytky látek. Tímto způsobem se dají zabavit i děti, které vám určitě s nadšením vyrobí srdíčkovou girlandu. Srdíčka se dají buď šít z rubové strany, kde necháte otvůrek pro plnění vycpávky. Nebo se rovnou dají šít ozdobným stehem z lícové strany. Záleží jen na vás, který způsob si zvolíte.

Fotografie: Primitive Heart Pin Cushion Front 2 Author: Patrick Q licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com