Kouzlení z novin – Hrníček a podšálek jako květináč

Kdo by neměl rád bytové doplňky a dekorace, které umí zkrášlit náš domov. Dnešní článek bude zaměřený na výrobu dekorace, kterou zvládnete sami. Potřebovat budete noviny, lepidlo, potravinovou fólii, nůžky, vodu, štětec a barvu. Zvolíte si výrobek, který budete chtít vyrábět. V našem případě to může být hrníček s podšálkem, který pak využijete třeba, jako ozdobný květináč.

Postup zhotovení výrobku

Hrníček i podšálek si obalíte do potravinové fólie. Nanesete první vrstvu lepidla a přikládáte na kousky natrhané noviny. Takto postup několikrát opakujete a vždy namočeným štětcem do vody nebo namočenou houbičkou zvlhčujete noviny. Lépe pak k sobě jednotlivé dílky přilnou. Lepidla nemusíte dávat příliš. Vrstev bude zhruba 8 až 10. Pro začátečníky je lépe zvolit hrníček nebo mističku bez ucha. Pokud budete mít hrníček s uchem, vynecháte tuto část. Protože by pak nešla forma vyklopit. Ta se pak dodělává zvlášť. Necháte pořádně uschnout a hmota, kterou noviny vytvoří, po uschnutí ztvrdne a vy jen vyloupnete formu.

Barvení a zdobenínovinový hrnek a podšálek

Takto připravený hrníček nebo misku nabarvíte akrylovými barvami, podle libosti. Můžete nalepit na ozdobu nějaký obrázek, nápis, perličky, mušličky nebo uvázat pentli. Zkrátka co vás napadne. Stejným způsobem můžete udělat odlitek z čehokoliv. Použít můžete kyblík, plastový košík, talíř, misku nebo květináč. Po zaschnutí akrylové barvy se výrobek ještě více zpevní.

Tip na příště

V příštím článku si popíšeme výrobu jednoduché dekorace na stěnu z novin, časopisu nebo letáčků. Máte se na co těšit, protože tuhle dekoraci zvládnou i vaše děti nebo vnoučata. Stejným způsobem jako budeme vyrábět dekoraci, se dají vyrobit i hodiny na stěnu. Stačí pouze koupit strojek za pár korun.