Repasovaný karavan vypadá nádherně už zvenku, uvnitř má navíc geniálně řešený interiér

Zdroj fotografie: Pixabay

Kdykoli člověk vstoupí do krásného, dobře rozvrženého moderního domova, zaplaví ho příjemný pocit. Je vždy inspirující vidět, jak lze proměnit byt či dům v něco trochu víc.

Například tesař Matt Impola mí neuvěřitelný dar pro kombinovaní věcí. A dal si také za cíl vytvářet opravdu krásné domy. Jedním z jeho projektů byla také kompletní rekonstrukce starého a ošuntělého karavanu, což je právě dnešní příklad. Matt pracuje hlavně s látkami, detaily, dřevem a nábytkem. Vytváří malé, chytré domy, které jsou uvnitř i zvenku opravdu krásné. Svou společnost nazval „Hnutí ruční výroby“ a všechny domy jsou na prodej.

Harmonie Pacifiku vás zve dovnitř

Jeden z opravdu oblíbených sám nazval „Pacific Harmony“ a nejdříve se na něj podíváme zvenčí. Původně a před lety se jednalo o naprosto běžný model karavanu. Díky svým dovednostem ho ale Matt proměnil v něco, co láká nejeden pohled. Je to malinký dům se zcela jedinečným designem. Například útulnou verandu snadno odejmete a pak vezmete s sebou. Formát karavanu samozřejmě dovoluje pohyblivost a snadné přesuny.

Stačí otevřít vstupní dveře a okamžitě pochopíte, že vás uvnitř tohoto příbytku čeká něco velkolepého. Jen se pokochejte záběry na interiér. Dekor je tu nejen krásný, ale současně také velmi užitečný. Matt hodně myslel právě na to, aby uvnitř nebylo nic zbytečného. Krom toho chytře zajistil i dostatek úložného prostoru. Dům tak přes malost působí velmi prostorně. Nábytek je totiž možné pohodlně přidávat i odebírat zcela podle potřeby obyvatel.

Kompletní vybavenost a celkový trend

Platí to například pro jídelní stůl. Koupelna je vybavena velkým sprchovým koutem i toaletou. I zde je organizace celého prostoru perfektně zvládnutá. Jak můžete vidět, Matt se drží chladivé barevné kombinace. Nad kuchyni se vešlo malé patro určené pro pohodlný spánek. Je tu dvoulůžko, v případě potřeby není problém zajistit trochu úložného prostoru navíc. Podobně jako Matt začalo v posledních letech fungovat poměrně hodně lidí.

První impulsem ke změnám životního stylu je obvykle únava městským prostředím. Jednotlivci i dvojice touží po úniku někam do přírody, čemuž právě karavany velmi nahrávají. A jakmile si sami sestaví takové pohyblivé bydlení, začne je to bavit. Následují další realizace, které buď přímo pronajímají, nebo prodávají. Spojuje je ovšem minimalismus,, adaptabilita, modularita a pohyblivost. Prostě všechno pro život na cestě.

Zdroj: HandcraftedMovement

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]