Kreativní využití korkových zátek

Korková zátka – ve chvíli, kdy vás přepadne neodolatelná chuť na skleničku lahodného vína může být spíše na obtíž, ovšem na druhou stranu se jedná o výbornou surovinu, která se dá hravě a především kreativně využít na mnoho způsobů. Máte slabost pro víno? Pak z této občasné neřesti udělejte přednost! Dejte dohromady několik korkových zátek a zábava může začít! Následující řádky vám prozradí hned několik šikovných nápadů, jak se dají zátky od vína využít – a věřte, že výsledek rozhodně stojí za to!

  • Korkové srdce – vyznání pro tvořivé

    Sešlo se vám doma vícero korkových zátek? Pak je rozhodně nevyhazujte, ba naopak využijte je již s naším prvním tipem. Máte-li navíc ve svém okolí někoho, komu chcete vyznat lásku – ať už úplně poprvé či jako důkaz opětovaných citů k výročí vztahu nebo manželství – vyrobte ze špuntů srdce. Vystačíte si s tavnou pistolí a pořádnou dávkou zátek. Nejprve si slepte šablonu v požadovaném tvaru a po jejím zaschnutí vyplňte vnitřek.

  • Tužka pro milovníka vína

    Chystáte se na oslavu narozenin, ale chybí vám vhodný dárek, nad kterým si lámete hlavu, ale žádný nápad nepřichází? Pak pro vás máme tip, kterým zaručeně potěšíte srdce každého milovníka lahodného moku – vína. K výrobě „vinařské tužky“ potřebujete obyčejnou tužku a 3-4 korkové zátky. Do těch pomocí vrtačky udělejte skrz na skrz otvory, do nichž následně tužku navléknete.

  • Netypické magnetky

    Zamyslete se a odpovězte si na otázku, zda jste u někoho na lednici či kdekoli jinde viděli korkové magnetky? Ale ne ty plastové, které se dají koupit v každém papírnictví, ale poctivé magnetky z pravé korkové zátky! Nikde? Pak máte jedinečnou příležitost být úplně první! I v tomto případě je výroba více než snadná – stačí špunt rozříznout uprostřed a pomocí tavné pistole přilepit k magnetu.

Věříme, že se v našem článku inspirujete a jedno odpoledne věnujete výrobě alespoň jednoho zajímavého a rozhodně originálního výrobku. 

Fotografie publikována se svolením Aleksa D FreeDigitalPhotos.net

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]