Matce sdělili, že její novorozený syn zemřel. Po 42 letech se však dozvěděla, jak to doopravdy bylo

Fotografie: Depositphotos

Lékaři sebrali Marii Angelice Gonzalezové syna z náručí, jakmile se narodil. Poté jí sdělili, že zemřel, což byla pro matku neskutečná rána. Nedávno se ale dozvěděla pravdu.

Je to přes 42 let, co matka viděla svého syna naposledy jako malého novorozence. Tehdy jí zdravotní sestra sdělila, že dítě musí být umístěno do inkubátoru, protože bylo nedonošené. Nedlouho poté se vrátila se zdrcující zprávou a konstatovala smrt dítěte, z čehož byla matka zdrcená. Následně bylo matce řečeno, aby opustila nemocnici. Když si šla vyzvednout své dítě, nemocniční personál tvrdil, že tělo maličkého již bylo zlikvidováno.

Chtěl najít svoji rodinu

Nedávno se však začaly objevovat zprávy o dospělém Thydenovi, který se v 80. letech narodil v nemocnici Santiago. Bohužel byl nedonošený a byl umístěn do inkubátoru. Žádné záznamy o jeho biologických rodičích zároveň nebyly dostupné. Muž tedy začal pátrat po své biologické rodině letos v dubnu poté, co si přečetl zprávy o adoptovaných dětech narozených v Chile. Ty se s pomocí chilské neziskové organizace Nos Buscamos znovu spojily se svými biologickými příbuznými. Pracovníci organizace se však dozvěděli, že Thyden své biologické rodiče doposud nenašel.

Dojemné shledání po 42 letech

Organizace Thydenovi sdělila, že ve skutečnosti má matku, sestru a čtyři bratry. Muž ani na chvíli nezaváhal a s pomocí organizace se také dokázal spojit se svou rodinou, resp. matkou. Během jeho návštěvy u ní doma ve Valdivii se konečně mohli obejmout. „Moc tě miluji,“ řekl Jimmy Lippert Thyden španělsky své matce, když se v slzách objímali.

Dojemné shledání psa, který byl 12 let mimo svůj domov: I po dlouhé době svou rodinu poznal

Obchodování s chilskými dětmi

Dle Thydenova názoru se jednalo o „falešnou adopci“. V 70. a 80. letech totiž byly v Chile odebrány desetitisíce dětí svým biologickým rodinám. Šlo především o velmi chudé rodiny nebo ženy, jež se neuměly chovat. Mnoho z nich si nemohlo dovolit právníka, který by křivdy vyřešil. Obchodování s dětmi se časově shodovalo s mnoha dalšími porušováními lidských práv spáchanými během vlády chilského diktátora Augusta Pinocheta.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]