Krevní skupina ovlivní více, než si myslíte. Ukáže i na to, jakou máte povahu

Krevní skupina je důležitá nejenom ve chvíli, kdy dáváte nebo přijímáte krev. Má vliv i na to, jací doopravdy jste a jak se chováte. O krevních skupinách bylo napsáno už mnoho zpráv, ale stále se jim na veřejnosti nevěnuje tolik pozornosti. A přitom právě krevní skupiny mohou za mnohé události v našich životech. Pojďte se podívat na jednotlivé skupiny a zjistěte, co o vás říká ta vaše. Třeba zjistíte, že žijete naprosto nevhodným způsobem života.

Skupina mění život k lepšímu

Krevní skupinu máme všichni. Byla nám dána od narození a zůstává nám po celý život. Každý by měl znát svou krevní skupinu. Tomu, kdo ji nezná, doporučujeme, co nejdříve si ji zjistit. Může se vám tím změnit celý život. Krevní skupina totiž ovlivňuje naši osobnost, váhu a mnoho dalších podstatných faktorů. Jakmile zjistíte, co která znamená, konkrétně, co znamená ta vaše, můžete snadno změnit váš přistup k životu. Pokud už delší dobu toužíte po změně, je znalost krevní skupiny opravdu důležitá.

Krevní skupina navíc určuje celou řadu zdravotních záležitostí a hraje roli při mnohých lékařských úkonech. Známe čtyři skupiny: A, B, AB a 0, rozdělené podle přítomnosti speciálních antigenů v krevních buňkách. Víte, jakou máte vy? Znalost vám mnohé prozradí, například o jídle nebo vaší osobě.

Co mám jíst?

Začneme s problematikou jídla, která bude zajímat asi nejširší spektrum lidí. Pokud máte skupinu A, je pro vás vhodné konzumovat vegetariánskou stravu, doplněnou o ryby a mléčné výrobky. Rozhodně vynechejte luštěniny, kávu a koření. Máte-li B, doporučují mléčné výrobky, skopové maso, ryby, zelenina a čaje. Vyhnout byste se měli alkoholu a velkému množství konzervačních látek. U skupiny 0 si dopřejte maso a spoustu zeleniny. Naopak zpracované potraviny, mléčné výrobky a zbytečné přejídání pro vás vhodné není. Skupina AB má jíst organická jídla a vynechat cokoliv smaženého.

Kdo jsem?

Z hlediska osobnosti jsou krevní skupiny také zajímavým přínosem. Nositelé skupiny A jsou empatické, organizované a efektivní osoby, schopné vést skupiny lidí. Skupina B skvěle řeší konflikty, jsou přátelští a velmi aktivní. Skupina 0 má asertivní, soucitné a praktické osoby s touhou pomáhat. Skupina AB je silná, klidná a vyrovnaná povaha, která vždy používá rozum.

Pryč se stresem

Chcete být klidnější a zbavit se stresu? Pak je pro vás tato část nejdůležitější. Skupina A je na stres nejhorší, neboť má nejvyšší hladinu kortizolu. Lidé s touto skupinou by se měli naučit více odpočívat a být schopní přebírat zodpovědnost. Lidé se skupinou B jsou většinou klidní a vyrovnaní. Sice mohou vybuchnout, ale většinou se nenechají ničím rozhodit. U krevní skupiny 0 jsou osoby agresivnější a náchylnější k nespokojenosti. Opět je vhodné naučit se relaxovat a zvládat hněv. Skupina AB se dokáže se stresem dobře vyrovnat nebo to na sobě aspoň nedají znát.

Proč přibírám?

A pokud jde o přibírání, tak u skupiny A hrozí větší ukládání cukrů, proto omezte příjem cukru. Skupina B podporuje ukládání tuků, proto omezte smažená jídla. Nahraďte je zeleninou nebo třeba grilovanou rybou. U skupiny 0 platí proti přibírání pravidelnost v jídle. Naopak nepravidelnost vede k přibírání. Pokud nechce skupina AB přibrat na váze, měla by se více věnovat pohybu.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]