Toto jsou ty nejčastější příznaky krevní sraženiny. Je důležité to vědět, může to zachraňovat životy

Tyto příznaky krevních sraženin byste rozhodně měli znát, protože vám tyto znalosti mohou dokonce zachránit život.

Krevní sraženiny se objevují v žilách, které jsou poškozeny zánětem. Sraženiny zmenšují průměr krevní cévy, což ztěžuje průtok krve do srdce. Postupem času se tyto sraženiny mohou zvětšit a zcela zablokovat cévy a nebo dokonce i cestovat po celém těle. Toto jsou ty nejčastější příznaky, podle kterých můžete zjistit, že trpíte krevní sraženinou.

1) Otoky a bolesti nohou, pocit tepla

Krevní sraženiny v nohách jsou častou příčinou otoku a bolesti. Pokud tradiční metody řešení těchto příznaků selžou, měli byste navštívit lékaře. Může to totiž znamenat, že za váš stav je zodpovědná právě krevní sraženina. Dalším z příznaků je náhlé zvýšení tělesné teploty v okolí místa, kde se nachází sraženina. Teplotu často doprovází i bolest a svědění.

2) Vyčerpání a dušnost

Pokud se cítíte opravdu hodně unavení, i přes to, že jste třeba za celý den nic moc neudělali, je to velmi znepokojivé. Může to totiž znamenat, že vaše tělo bojuje se sraženinou, což může způsobit, že vaše srdce bude pracovat příliš tvrdě a vy budete unavení. A když jsou vaše plíce a srdce pod stresem, může být častější i dušnost. Dokonce to může znamenat, že je váš stav velmi vážný.

3) Bolest na hrudi a při pohybu

Jakmile se krevní sraženina dostane do plic, začne být bolest na hrudi ostrá, palčivá a téměř nesnesitelná. Také můžete cítit takovou tíhu. A když se začnete cítit špatně při jakémkoliv pohybu, není to vůbec dobré znamení. Zejména, pokud vás bolí se smát – to totiž může znamenat, že se sraženina dostala do plic. V tom případě okamžitě volejte záchrannou službu.

4) Kašel a křeče

Náhlý a intenzivní kašel doprovázený bolestí a vykašláváním malého množství krve může znamenat, že se v plicích vytvořila sraženina. Je lepší navštívit lékaře. Vážné, silné, prodloužené kontrakce, které jsou stále silnější a častější, mohou být příznakem krevní sraženiny. Pokud kontrakce neustoupí, bude pro vás nejlepší, když si zavoláte záchrannou službu.