Varovné příznaky krevních sraženin, které se rozhodně nevyplácí ignorovat

Krevní sraženina je „želé“ a je to konečný produkt hemostázy. Vzniká koagulací krve a tato tvorba je nezbytná pro zastavení nepřetržitého průtoku krve v případě poškození jakékoli krevní cévy. V některých případech však krev začíná koagulovat, i když to není vůbec nutné. To má za následek diskontinuální průtok krve vedoucí k mrtvici.

Dobrá zpráva je, že lidské tělo začíná ukazovat známky sraženin předem, což vám dává dostatek času na její odstranění. V tomto příspěvku si prozradíme osm těchto znamení, které vám tělo předem dává.

Sledujte své nohy

1. Nohy jsou nejběžnější částí těla, která je nejvíce ohrožena tvorbou sraženin. Pokud si všimnete otoku nebo zvýšené citlivosti nohy, pak je pravděpodobné, že je za tím vězí krevní sraženina.

2. Změny se mohou týkat i změny barvy nohou. Pokud si všimnete, že noha změnila svou barvu, může to být v důsledku ucpání sraženinou. Objevit se mohou různé červené nebo až fialové fleky na jedné končetině.

Krevní sraženina v srdci

3. Pokud se ve vašem srdci nachází krevní sraženina, můžete cítit potíže s dýcháním a neobvyklý tlak na hrudníku.

Sraženina v břiše

4. Zvracení a extrémní bolest v oblasti břicha jsou dva symptomy sraženiny v břiše. Je-li v cévě krevní sraženina, která dodává krev do střeva, pak budete pravděpodobně pocítíte nevolnost, bolesti břicha a krev ve stolici. Tento stav se nazývá Mesenterická ischemie.

Žilní zánět

5. Tento stav se nazývá flebitida, v tomto stavu se tvoří mnoho abnormálních krevních sraženin. Kůže se v těchto místech stává oteklou, jemnou a červenou. Krevní sraženiny mohou také tvořit modrou hrudku v postižené žíle. Projevuje se zarudlým, bolestivým, horkým pruhem sledujícím průběh povrchové žíly.

Sraženina v sítnici

6. Pokud je průtok krve v arterii sítnice blokován sraženinou, může způsobit částečnou nebo úplnou slepotu. Sraženiny v mozkové tepně mohou také způsobit závratě a potíže při stání nebo chůzi.

Sraženina v mozku

7. Sraženina v mozku je příčinou ztráty řeči a zraku, slabostí, paralýzou jedné strany těla. Tyto stavy vyžadují naléhavou pozornost, protože jsou to příznaky mozkové mrtvice.

Sraženina v plících

8. Extrémní bolest na hrudi, pocení, horečka, bušení srdce, kašel s krví, to jsou symptomy sraženiny plících.

Obrázky: new.smalljoys