Šance 1: 1 000 000, když muž omylem natočil přesný okamžik, kdy dostal infarkt. Video se šíří jako lavina

Fotografie: Depositphotos

V některých situacích je velmi důležité vědět, co má člověk dělat. Například u srdečního infarktu je totiž extrémně důležitá každá vteřina, která může rozhodnout mezi životem a smrtí.

Srdeční infarkt může postihnout spoustu lidí bez ohledu na jejich věk či zdravotní stav. Pokud se tak stane, je velmi důležité odhalit jej včas. Někdy totiž mohou rozhodovat vteřiny, které budou znamenat buď záchranu nebo ztrátu lidského života. Tomuto muži se podařilo zachytit na kameru okamžik, kdy jej postihla právě tato srdeční příhoda. To, co se dělo poté, bylo velmi zásadní.

Muž se necítil dobře

Již několik dní před touto osudnou událostí pociťoval muž divné příznaky. Necítil se moc dobře, ale nevěděl, čemu má tyto stavy přisoudit. Jednoho dne se mu podařilo na kameru zachytit něco, co ani nemohl plánovat. Šel se totiž koupat do své koupelny, když se stalo něco neuvěřitelného. Video kameru měl muž s sebou, a tak se mu vše podařilo také natočit.

Jeho zdravotní stav se zhoršil

Během jednoho okamžiku se evidentně zdravotní stav muže zhoršil. Začal se totiž popadat za hrudník a svíjet se u zdi. V tu chvíli bylo naprosto jasné, že má muž obrovské bolesti. V tu chvíli se postižený bál, že přijde to nejhorší. Opravdu byl přesvědčený, že umírá a vše dopadne špatně. Naštěstí se ihned poté sehrály okamžiky, které o jeho osudu pravděpodobně rozhodly.

Spolubydlící přispěchal na pomoc

Chvilku poté, co se u muže projevil infarkt naplno, se naštěstí dostal domů jeho spolubydlící. Ten přivolal záchrannou službu, které řekl, že má muž pravděpodobně infarkt. Díky pohotové reakci spolubydlícího se podařilo muži zachránit život. Lékaři si jej následně vzali do své péče a podařilo se jej uzdravit. Musí si však v budoucnu na tyto příznaky dávat pozor, jelikož jeho předkové trpěli na srdeční choroby.

muž v nemocnici

U 55letého pacienta nastala klinická smrt. Řekl, co viděl na „druhé straně“

Příznaky není dobré ignorovat

Z celého videa tak plyne několik ponaučení. Pokud pociťujete podivné příznaky s podezřením na infarkt, měli byste pro jistotu vyhledat lékařskou pomoc. Když vás však nečekaně postihne, jsou důležité už první vteřiny, kdy se musíte pokusit si přivolat pomoc. Pokud nemáte po ruce telefon, tak alespoň křikem se na sebe snažte upozornit, aby si vás někdo všiml. Čím dříve se pak dostanete do péče lékařů, tím lépe. V případě muže naštěstí vše dopadlo dobře a jako bonus se mu vše neplánovaně podařilo natočit na video.

Zdroj: Pokukaj

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]