Kurkuma a med: nejvýkonnější antibiotikum, které ani lékaři nemohou vysvětlit

Konvenční antibiotika jsou nesmírně užitečná a zachránila miliony životů. Často jsou však nadužívaná. V žádném případě není tento článek doporučením vyhnout se tradiční zdravotní péči.

O zdravotních rozhodnutích se vždy poraďte se zdravotnickým pracovníkem a neprovádějte žádné změny ve své současné situaci na základě toho, co čtete na našich webových stránkách.

Existuje mnoho přírodních antibiotik, která existují v našem světě. Med, kurkuma a česnek jsou jedny z nejpopulárnějších a nejchutnějších.

Med je schopen bojovat s infekcemi bez tvorby bakterií rezistentních na antibiotika. Výzkumníci zjistili, že je možné aplikovat lokálně a přijímat interně.

Nové výzkumy jasně ukazují, že tyto výrobky na bázi medu mohou v mnoha případech nahradit antibiotické krémy na rány a vybavení, jako jsou katétry. Používání medu jako přechodné léčby by také mohlo prodloužit životnost antibiotik.

Za druhé, kurkuma je další zázrak přírody s nesčetnými přínosy pro zdraví. Nejdůležitější sloučeniny nalezené v kurkumě jsou známé jako kurkuminoidy. Jedná se o silné antioxidační, antiseptické, protizánětlivé, antibakteriální a antifungální vlastnosti. Kombinace těchto dvou látek bylo hlášeno jako nejsilnější přirozené antibiotikum v celé jeho existenci. To je obyčejně používáno v ajurvédské medicíně.

V západní medicíně si získávají tyto látky stále větší popularitu.

Med je neocenitelným přírodním lékem pro nesčetné množství nemocí a infekcí, včetně poruch trávení, chladu, chřipky, astmatu, hypertenze, vysokého krevního tlaku, vysoké hladiny cukru v krvi, artritidy, diabetu, srdečních onemocnění, deprese a úzkosti, zánětu ran a popálenin, ekzém, lupénka a akné i v boji proti stárnutí (chrání játra a ledviny).

Studie ukázala, že ajurvédská medicína obsahující kurkumu a med jako dvě z aktivních složek stimulovala produkci a funkčnost imunitních buněk a mohla by tedy vést ke zlepšení imunity proti onemocněním.“

Kombinace kurkumy s medem zvyšuje její antimikrobiální aktivitu. Mohou společně působit proti různým bakteriálním a houbovým kmenům, o nichž je známo, že způsobují infekce u lidí.

Kurkuma spolu s medem může zlepšit hydrataci a pružnost pleti a přispět k lepšímu zdraví pleti.

Zde je jednoduchý návod, jak připravit výkonnou kombinaci: Kurkuma a med

Složky:

1 lžička mleté kurkumy (terapeutické kvality)
¼ šálek syrového medu
2 kapky citrónového esenciálního oleje (volitelné)

Návod:

Smíchejte ingredience, dobře promíchejte a zakryjte. Směs skladujte při pokojové teplotě a před každým použitím ji zamíchejte. V boji proti chřipce nebo nachlazení, vezměte půl lžičky směsi několikrát denně.