Lahodná domácí pizza. Vytvořte si ji doma podle svých oblíbených ingrediencí

Pizza je sice trochu náročnější na přípravu, ale na večer u filmu je ideální. Stačí vám k tomu jen vaše oblíbené ingredience, trocha chuti do pečení a můžete se do toho pustit. Možná se budete divit, že je váš výtvor mnohem lepší, než pizza z restaurace.

Ingredience, které budete potřebovat

Těsto:

  • Mouka – 5 lžic
  • Majonéza – 3 lžíce
  • Vejce – 3 kusy
  • Sůl

Sugo na pizzu:

  • Rajče – 1 kus
  • Klobása a šunka – 100 g
  • Tvrdý sýr nastrouhaný – 150 g

Příprava těsta

Nejprve rozbijte vejce a dejte jej do hluboké misky. Přidejte špetku soli a zamíchejte. Poté do směsi vložte majonézu a promíchejte metličkou. Nasypte ke směsi mouku a pomocí metličky vytvořte těsto. Vezměte formu, natřete ji slunečnicovým olejem a vlijte do ní těsto. Rozlijte jej rovnoměrně po pekáči.

Příprava dalších surovin

Šunku a klobásu nakrájejte na drobné kostičky, aby se dobře propekly. Nakrájejte rajčata, buď na kolečka, nebo opět kostičky.  Sýr strouhejte na hrubo, a poté vše rozložte na těsto.

Nejprve klobásu, potom rajčata a zasypte sýrem. Předehřejte troubu na 200 ° a vložte do ní pizzu asi na půl hodiny.

Nechte pizzu mírně vychladnout, poté ji vyjměte z formy. Nakrájejte na kousky a podávejte. Výsledný pokrm si ještě můžete vylepšit kečupem nebo vaší oblíbenou přílohovou omáčkou.

Výběr pizzy

Zmíněné ingredience jsou pro tvorbu běžné pizzy se šunkou. Pokud máte rádi exotické chutě, můžete k šunce přidat ananas. Naopak pro milovníky pálivého jídla je vhodné přidat papričky a feferonky.

Kromě toho můžete experimentovat s vyklepnutým vajíčkem do středu těsta, špenátem, kukuřicí a dalšími oblíbenými surovinami. Nezapomeňte také na různé druhy sýrů, které vám pokaždé pomohou vykouzlit originální chuť.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]