Smícháním mletého masa a krupice připravím za 15 minut 5hvězdičkový pokrm. Tajný recept mé 86leté babičky

Spousta lidí volí na svá jídla mleté maso, jelikož je levné a dobře se s ním pracuje. Díky tomuto receptu pak vytvoříte naprosto lahodný pokrm na každý den.

Mleté maso má pro lidské tělo velmi podobné benefity, jako například filety. Můžete si navíc vybrat ze stejně široké nabídky druhů mas, jako u normálních kusů. Mleté je však většinou levnější, což je preferencí spousty lidí, která se snaží ušetřit. S pomocí tohoto receptu vytvoříte z mletého masa tak skvělý pokrm, že jej budete vařit stále dokola.

Co budete potřebovat

  • 600 g mletého masa
  • 4 polévkové lžíce krupice
  • 2 cibule
  • 2 vejce
  • 0,5 lžičky soli
  • 1 / 3 lžičky mleté sladké papriky
  • 1 / 4 lžičky koriandru
  • špetku mletého černého pepře
  • 2 brambory

Masová směs

mleté maso a cukety

Z mletého masa a cukety už nedělám nic jiného. Pomocí levných ingrediencí připravím 5hvězdičkovou večeři

Připravte masovou směs

Vezměte si dostatečně velikou misku a dejte do ní mleté maso s krupicí. Obojí promíchejte a nechte chvilku odstát, aby směs trochu nakynula. Mezitím si do vedlejší misky můžete nakrájet cibuli nadrobno, přidat k ní rozšlehaná vejce, sůl, mletou papriku, koriandr a pepř. Pomocí mixéru pak vše společně rozmixujte do hladka a přidejte k masu.

Smažení

Vytvarujte kuličky masa

Všechny ingredience promíchejte a následně ze směsi pomocí rukou vytvarujte stejně veliké masové kuličky. Do pánve si následně nalijte dostatek oleje a zahřejte jej. Kuličky v něm osmažte na středním plamenu z obou stran do zlatova. Brambory si oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Kuličky masa z pánve vyjměte na talíř.

Masové kuličky

Lahodný recept dokončete

V pánvi vyměňte olej a následně její dno vyskládejte plátky brambor. Na ty poté položte masové kuličky, zalejte vše asi 50 ml vody a opékejte na mírném ohni. Pánev přikryjte pokličkou a celý pokrm duste, dokud se vám neudělají brambory. V tu chvíli máte jídlo hotové a můžete servírovat. Jakmile jej ochutnáte, tak už si z mletého nebudete vařit nic jiného.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]