Láska mezi člověkem a psem nezná mezí. Majitelé nemocného psa každý den dokazují, že svého mazlíčka doopravdy milují

Fotografie: Depositphotos

Jestliže máte psa, tak jistě rozumíte tomu nerozdělitelnému poutu, jež páníčka k jeho mazlíčkovi pojí. Tato rodina svou lásku dokázala moc krásným gestem.

Většinou se říká o psech, že jsou věrní a nikdy svého páníčka nezradí, ale naopak to ne vždy platí. Je spousta lidí, kteří se svého čtyřnohého miláčka zbaví ve chvíli, kdy například onemocní a již není tak vitální, jako kdysi. V této rodině se jednalo o podobný případ, jejich pejsek onemocněl. Postavili se k tomu ovšem čelem a udělali vše proto, aby byl šťastný.

Berou jej jako člena rodiny

Jejich nejvěrnější miláček se jmenuje Spike a je mu již úctyhodných 14 let. Bohužel se již nemůže pohybovat tak, jako to zvládl kdysi a do toho celkem nedávno prodělal druhou mozkovou příhodu. Začalo mu dělat problém vyjít po schodech nahoru a dolů, což byla závažnější komplikace, než by člověk normálně řekl. Byl totiž od mala zvyklý spát se svými paničky v jejich posteli.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Spike the Springer Spaniel (@spikethespringer)

Tato tradice vznikla, když Catherine Morris, majitelka psa, zavřela bezpečnostní branku dole v obýváku a i s manželem se odebrala nahoru do ložnice. Spike tehdy branku přeskočil a uvelebil se s nimi v posteli. Od té chvíle tam byl každý den a nikomu to rozhodně nevadilo. O to více nepříjemná byla tato nová situace.

Samotný by se asi utrápil

I přesto, jak byl zesláblý, se snažil do ložnice za svými majiteli dostat. Bylo to tak naléhavé, že rodina musela zablokovat schody. Pro ně ovšem nebylo řešením jej odstřihnout a nechat samotného trpět. Rozhodli se tedy, že když Spike nemůže nahoru, tak oni půjdou dolů. Začali s ním spát na pohovce a neřešili to, že není tak pohodlná jako jejich postel.

Poté mu začali na pohovku nosit i jídlo, vodu a léky a osobně jej krmit, aby měli jistotu, že je v tom nejlepším pořádku a necítí se sám. Sice už nikdy nebude tak akční jako za mlada a postupem času mu zdravotních problémů asi jen přibyde, ale má jistotu, že má okolo sebe lidi, kteří jej nenechají na holičkách.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]