Seznamte se s pokojovou, která vám přinese hojnost, štěstí a navíc je nabitá super léčivou silou

Fotografie: Depositphotos

Je ozdobou domovů, filtrací vzduchu, perfektním dárkem a léčivou rostlinou. Pokud jste o ní dosud váhali, teď ji budete chtít v každém pokoji.

Pokud sháníte nenáročnou pokojovou rostlinu, která má navíc i léčivé účinky, tlustice pro vás bude jasnou volbou. Podle starého čínského učení Feng Shui je schopná do vašeho domova přinést pozitivní energii i hojnost. Proto je také často označována jako strom štěstí, hojnosti nebo přátelství. Dokáže ozdobit váš domov a zároveň vyléčit celou řadu zdravotních potíží. Také si právě říkáte, proč ji už dávno nemáte ve svém domě?

Fotografie: Pixabay

Odkud se tlustice vzala

Tlustice pochází z jižní Afriky, kde se pěstuje mnoho různých druhů této rostliny. V našich podmínkách ji známe jako pokojovou rostlinu tlustici vejčitou. Hladké listy ve tvaru penízků rostlinu dostatečně zásobují vodou. Jsou pevné a lesklé a rostlinu můžete tvarovat dle uvážení.

Tlustice je velmi nenáročná. Snese suchý vzduch a jediné, co jí může uškodit, je vlhké prostředí. Pokud se rostlině bude dobře dařit, na jaře se můžete těšit z drobných růžových nebo bílých kvítků.

Fotografie: Freeimages

Tlustice je filtrační rostlinou, která vám dokáže čistit vzduch v místnosti a blahodárně působí na psychiku člověka. Podle Feng Shui byste tuto květinu měli umístit do jihovýchodního rohu bytu či domu, kde vám nejlépe může přinést hojnost.

S každým novým lístkem tak stoupá i vaše bohatství a jestliže se objeví květ, má znázorňovat nečekanou výhru. Proto je vynikajícím dárkem pro novomanžele a pro všechny, kteří se stěhují do nového domova nebo začínají podnikat.

Perfektní léčebné účinky

Tlustice vejčitá má dezinfekční a uklidňující účinky. Její kořeny se před lety konzumovaly africkými kmeny v podobě kaše, zatímco listy se využívaly v lidovém léčitelství. Šťáva z listů je vynikající pro ztlumení svědění po bodnutí hmyzem. Na opary se doporučuje užívání této šťávy co nejčastěji během dne, hojení má poté velmi rychlý nástup. Jestliže vás trápí hemoroidy, taktéž využijete rozkrojeného listu a šťávou z něj potírejte postižené místo.

Fotografie: Freepik

Pokud rozmixujete 10–15 listů, vznikne vám kašička, která má hojné použití. Můžete ji aplikovat na popálenou kůži, obvázat a vyměnit po 3 hodinách. Léčivá je i přiložená na bolavé klouby, strie nebo záněty. Při bolesti v krku vymačkejte šťávu z 10 listů, smíchejte ji s 300 ml teplé vody a kloktejte třikrát denně po jídle. Dejte pozor, abyste tuto směs nepolkli. Tlustice obsahuje arsen, proto ji užívejte s rozumem a vnitřně pouze po konzultaci s lékařem.

Zdroj: Gardeningknowhow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]