Lepicí pásky toho umí skutečně hodně. Stačí si správně vybrat

Fotografie: Freepik

Lepicí pásky jsou první pomocí při mnoha problémech. Své funkční vlastnosti nabízí při balení zásilek, ale i dárků. Umí být pevné i krásné, praktické i hravé, varovné i informační. Co od lepicí pásky čekáte vy?

Kreativní pásky pro hru i tvoření

Určitě si vzpomenete na Michala Nesvadbu a jeho tvoření s lepicími páskami. I když vymyslel mnoho vychytávek, které děti zaujaly, právě tvoření z lepicích pásek se vrylo do paměti dětem i rodičům. Tento mistr zábavy pro děti předvedl, že barevné lepicí pásky nemusí být jen na nudné přelepování balíků, ale i na hraní. Zaujal v Kouzelné školce, ale i všude, kam se se svým „lepicím“ představením vydal. Třeba v roce 1997 s ním uchvátil Japonsko. Sám říká, že jeho spotřeba pásek měsíčně byla díky vystoupení kilometry měsíčně. Kupte si barevné lepicí pásky a najděte si staré pořady Kouzelné školky či jiné záznamy představení. Kouzlením s páskou uchvátíte své děti a přimějete je rovněž tvořit. Za pomoci pásky se dá modelovat jako s jinými modelovacími hmotami. A je to prostě zábava.

Co vše umí lepicí pásky, když jde o tvoření?

Na nápad s tvořením s páskami přišel Michal Nesvadba podle svého rozhovoru pro Český rozhlas, když jednou pozoroval muže v obchodě, kterému se nedařilo zabalit balík. Není sám. Ani ti zručnější z nás si zrovna s ozdobným balením dárku příliš neumí poradit. Lze používat dnes tak oblíbené washi pásky, ale balení vás pak může přijít dráž než samotný dárek. To je trendem akorát tak v Japonsku, kde musí být každý dárek kreativně zabalen, a pak totálně rozcupován obdarovaným. Zničit přenádherný obal roztrháním je projevem úcty k tomu, kdo nám dárek věnoval. Jestliže však chcete být při balení šetrnější, lze použít třeba dekorační lepicí pásku s mašlí.

Vytvořte si silnice z pásky

Kluci jsou stále vychováváni „proautíčkově“. Někdy mám pocit, že za lpěním tatínků na „autíčkách“ je jakýsi strach z dnešní svobodomyslné doby co se týče identity. Mnohé maminky si stěžují na scény, kterou doma tatínek ztropí pokaždé, když se kluk hraje s maminčinou starou panenkou, či jej baví dětské vaření a k Vánocům by si přál dětskou kuchyňku. Tak to klukům alespoň zpestřete. Vytvořte jim doma po bytě silnice ze samolepicí pásky, na které jsou již namalovány silniční čáry i přechody pro chodce. Dnešní tvrdé podlahy v bytech se pro tyto hrátky perfektně hodí. Pak s nimi vytvořte město kolem. To se dá vyrobit z kartonových vystřihovánek, z různých stavebnic, dřevěných kostek i z lega, Domečky si vyrobíte i z cihličkových stavebnic. Nezapomeňte ani na stromy. Vytvořte je z paper mache, nebo přímo z přírodnin nasbíraných v parku či v přírodě. Samolepicí páska silnice vytvoří tepny vašeho kreativního města.

K tvoření se hodí i papírové samolepicí pásky

Papírové tvoření je zábavné pro děti i pro dospělé. Mějte doma po ruce i papírovou samolepicí pásku. Její přírodní vzhled využijete ve fotoalbech, krásně se na ni otiskují razítka i ji lze pomalovat barvami, třeba výraznými akrylovými. Papírové lepicí pásky jsou ekologické, proto se vrátily i do firem, kde se jimi nově opět přelepují balíky. Papírové pásky jsou totiž recyklovatelné.

Lepicí pásky skvěle poslouží i pro různé hry v přírodě

V logistice, při zasílání zboží, ale i při označování nebezpečných úseků, se používají bezpečnostní lepicí pásky. Použít se však dají i při hře s dětmi. Třeba k označování stanovišť v přírodě, k vyznačení závodních drah, dokonce k pečetění soutěžích obálek a balíčků. Fantazii se meze nekladou. Když o existenci těchto pásek víte, nebo je dokonce máte po ruce, nápady se pak hrnou samy.

TIP: Všechny výše uvedené pásky nakoupíte v e-shopu Obaly KREDO. Jde o profesionálního dodavatele obalů pro logistiku a e-shopu, včetně lepicích pásek.